[spoiler]

پلاگین

[/spoiler] تحصیل در مقطع دکترا-PhD-در دانشگاههای نروژ - زیر آسمان نروژ
X
تبلیغات
رایتل
شنبه 16 مهر‌ماه سال 1390 @ 15:02

تحصیل در مقطع دکترا-PhD-در دانشگاههای نروژ


زیر آسمان نروژ: تحصیلات ابتدایی در کشور نروژ از سن 6 تا 16 سالگی اجباری است و تحصیلات عالی شامل دوره لیسانس(سه ساله)،فوق لیسانس(دوساله) و دکترا(سه ساله) می باشد.تحصیلات عالی در کشور نروژ تماما رایگان است و در حال حاضر بیش از 12000 دانشجوی خارجی در سطح دانشگاههای مختلف نروژ در حال تحصیل هستند.بیش از 200 رشته در مقطع فوق لیسانس به زبان انگلیسی در دانشگاههای این کشور تدریس می شود ولی تحصیل در مقطع لیسانس عموما به زبان نروژی است.تحصیل در مقطع دکترا PhD در نروژ بعنوان یک شغل محسوب می شود و دارای حقوق ثابت ماهیانه نیز هست که کفاف زندگی مناسب در نروژ را می دهد.شما در واقع حقوق ماهیانه تان را از دانشگاه یا از شرکتهای حامی موضوع تحقیقاتی شما دریافت می کنید.

در این مطلب قصد داریم اطلاعات مختصر و مفیدی درباره شرایط تحصیل در مقطع دکترا PhD در برخی از بهترین و مشهورترین دانشگاههای نروژ را در اختیار علاقمندان به تحصیل در کشور نروژ بگذاریم.لازم بذکر است که تمامی دانشگاههایی که در ادامه معرفی می شوند در فهرست دانشگاههای درجه "عالی" موردتایید وزارت علوم ایران هم هستند.

قدم نخست: مدرک زبان انگلیسی تافل

داشتن مدرک زبان انگلیسی بین المللی تافل TOEFL برای اقدام جهت پذیرش در دوره های دکترا PhD تقریبا در اکثر کشورهای دنیا یکی از نخستین گامهای موردنیاز است.برای اطلاعات بیشتر به سایت تافل در  اینجا مراجعه کنید.ثبت نام کنید و برای یک تاریخ مشخص جای خود را برای آزمون رزرو کنید.شما می توانید در آزمون تافل در هر نقطه ای از دنیا که هستید شرکت کنید و شانس خود را برای گرفتن نمره قبولی امتحان کنید.بطور معمول نمره تافل اینترنتی IBT معادل با 79 (از 120 نمره) و یا نمره تافل کاغذی PBT معادل با 550 حداقل معیارهای قبولی برای دانشگاهها هستند.

قدم دوم: نوشتن پروپوزال Proposal Research یا یک طرح پیشنهادی برای تحقیق در طول دوره دکترا PhD و نحوه نگارش آن

اما در مرحله و گام بعدی،داشتن یک طرح پیشنهادی برای تحقیق در طول دوره دکترا یا همان ارائه یک پروپوزال نقش بسیار مهمی در روند اقدام دانشجویان دارد.اما چگونه این کار را انجام دهیم؟!

نوشتن پروپوزال علمی چیزی نیست که بتوان آن را برای عموم رشته های تحصیلی بصورت یکسان استفاده کرد ولی برای اینکه با چند و چون و قالب های معمول و رایج پروپوزالها آشنا شوید،بد نیست نگاهی به برخی از این نمونه ها بیاندازید و از آنها ایده های لازم خودتان را بگیرید.تا جایی که مقدور است در نوشتن پروپوزال سعی کنید که از طرح یا ایده شخص دیگری الهام نگیرید و بیشتر ایده شخصی خودتان را ارائه کنید.

نمونه اول یک پروپوزال(نسخه Word)

نمونه های بیشتر

قدم سوم:یافتن دانشگاه و رشته موردعلاقه خود

دانشگاه اسلو(UiO)

دانشگاه اسلو University of Oslo بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه نروژ محسوب می شود که در سال 1811 میلادی تاسیس شده است.این دانشگاه با داشتن حدود 30,000 دانشجو دارای دانشکده های حقوق،پزشکی،دندانپزشکی،فلسفه،هنر،علوم طبیعی،علوم اجتماعی،علوم انسانی و الهیات می باشد .مقطع کارشناسی در این دانشگاه فقط به زبان نروژی است و در عین حال حدود 40 رشته در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در این دانشگاه تدریس می شود .دوره دکترا در این دانشگاه همانند سایر دانشگاههای نروژ 3 ساله می باشد .این دانشگاه چهاربار برنده جایزه نوبل در رشته های شیمی،فیزیک و اقتصاد(2 بار) شده است.

برای اقدام برای دریافت پذیرش در مقطع دکترا PhD در این دانشگاه، ابتدا به اینجا بروید و در گام نخست دانشکده یا Faculty موردنظر خودتان را از ستون سمت راست صفحه انتخاب کنید تا به صفحه مربوطه منتقل شوید.دو ددلاین مشخص هم برای اقدام در مقطع دکترا در دانشگاه اسلو برای تمامی رشته ها وجود دارد.یکی ابتدای ماه سپتامبر یعنی در اوایل پائیز و یکی هم ابتدای ماه مارچ یعنی در اوایل بهار.


دانشگاه برگن(UiB)

دانشگاه دولتی برگن University of Bergen در شهر و بندر زیبا و تاریخی "برگن" Bergen در ساحل غربی کشور نروژ واقع شده است.شهر برگن بعنوان دومین شهر بزرگ نروژ یک مرکز فرهنگی، ماهیگیری، صنعتی و کشتی سازی به شمار می رود. کارخانجات موجود در آن، کارخانجات فولادسازی،کشتی سازی، تجهیزات ماهیگیری، فراورده های غذایی، محصولات جنگلی و ماشین آلات الکتریکی را شامل می شوند.

دانشگاه برگن در سال 1946 میلادی تاسیس شده و حدود 14,500 دانشجو دارد.دانشکده های حقوق،علوم انسانی، ریاضیات و علوم طبیعی،پزشکی و دندانپزشکی،روانشناسی و علوم اجتماعی در مقاطع کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکترا اقدام به پذیرش دانشجو می کنند.تحصیل در مقطع لیسانس در تمامی رشته ها به زبان نروژی است و شرایط آن در اینجا نوشته شده است.دانشجویانی هم که قصد ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس(مستر) به زبان انگلیسی را دارند،می توانند با مراجعه به اینجا از شرایط موردنیاز و مراحل اقدام تحصیلی اطلاعات لازم را کسب کنند.

اما برای اقدام برای دریافت پذیرش در مقطع دکترا PhD در این دانشگاه، ابتدا به اینجا بروید و در گام نخست دانشکده موردنظر خودتان را  انتخاب کنید تا به صفحه مربوطه منتقل شوید.مراحل بعدی مشابه مراحل ذکر شده برای دانشگاه اسلو در بالاست یعنی داشتن یک ایده یا طرح برای تحقیق و یافتن سوپروایزر موردنظر در دانشکده مربوطه.دانشگاه صنعتی NTNU

دانشگاه فنی و مهندسی NTNU واقع در شهر دانشجویی "ترونهایم" Trondheim-دومین دانشگاه بزرگ نروژ در سومین شهر بزرگ آن- و از معتبرترین دانشگاههای اروپاست.صنایع اصلی شهر ترونهایم عبارتند از صنایع کشتی سازی،صنایع فلزی، صنایع تولید فراورده های غذایی و صنایع نساجی.

دانشگاه ترونهایم بالغ بر 20,000 دانشجو از سراسر دنیا دارد و شامل هفت دانشکده و 53 دپارتمان می باشد .این دانشگاه در رشته های فنی مهندسی و علوم پایه بسیار معتبر و در عین حال در رشته های هنر،پزشکی و علوم انسانی نیز فعال است . 30 رشته در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در این دانشگاه تدریس می شود .این دانشگاه ارتباط تنگاتنگی با بخش صنعت ایجاد کرده است و درحدود 10,000 دانشجوی بین المللی از کشورهای مختلف جهان در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.اطلاعات بسیار تکمیلی از این دانشگاه و شرایط و مراحل اقدام برای دریافت پذیرش تحصیلی در مطلب قبلی این وبلاگ در اینجا درج شده است.

دانشگاه استاونگر(UiS)

دانشگاه تازه تاسیس استاونگر University of Stavanger در شهر نفت خیز "استونگر" Stavanger در ساحل غربی کشور نروژ واقع شده و در سال 2005 میلادی تاسیس شده است.این دانشگاه دارای بیش از 8,500 دانشجوست و دارای سه دانشکده علوم و فناوری،علوم اجتماعی و هنر و آموزش است.شهر استاونگر با جمعیتی در حدود 300 هزارنفر چهارمین شهر پرجمعیت نروژ است که یکی از مهمترین قطب های صنعتی و تولیدی نروژ نیز محسوب می شود.استاوانگر قطب صنعت نفت نروژ به شمار می رود و همچنین محل صنایع کنسروسازی و کشتی سازی این کشور است. منسوجات و تنباکو دیگر فراورده های مهم این شهر هستند.این شهر دارای چندین خط آهن و هواپیمایی و کشتی های اقیانوس پیماست.

اطلاعات کامل درباره دانشگاه استاونگر در قالب یک فایل PDF در اینجا قابل دسترسی است.اگر قصد تحصیل در دانشگاه استاونگر را دارید،این دفترچه ی بسیار مفید را حتما خوب مطالعه کنید.رشته هایی که در مقطع کارشناسی ارشد(مستر) به زبان انگلیسی در این دانشگاه تدریس می شوند را می توانید در اینجا مشاهده کنید.

برای اقدام جهت دریافت پذیرش در مقطع دکترا PhD در این دانشگاه بایستی به اینجا بروید یا نسخه PDF راهنمای انگلیسی کامل دوره دکترا را در اینجا دانلود کنید.دانشگاه ترومسو(UiT)

دانشگاه ترومسو University of Trømso در شهر "ترومسو" در شمال نروژ واقع شده و بهمین خاطر به شمالی ترین دانشگاه جهان شهرت یافته است.این شهر از یک فرودگاه برخوردار است و به عنوان نقطه آغاز و پایگاه پشتیبانی سفرهای قطبی به شمار می رود. یک ایستگاه هواشناسی، یک موسسه مطالعات بادها و نورهای شمالی و دانشگاه ترومسو در این شهر قرار دارند و بهمین خاطر رشته ها و دوره های مختلفی در دانشگاه ترومسو در این زمینه ها تدریس می شوند.

دانشگاه ترومسو در سال 1968 میلادی تاسیس شده و در سال 1972 میلادی رسما افتتاح شده است.این دانشگاه بزرگترین مرکز تحقیقاتی بخش شمالی نروژ محسوب می شود و در حدود 8000 دانشجو دارد.

فهرست اسامی رشته ها و دوره هایی که در مقطع کارشناسی ارشد(مستر) در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شوند را می توانید در اینجا مشاهده کنید.

برای اقدام جهت دریافت پذیرش در مقطع دکترا PhD هم می توانید به اینجا بروید و دانشکده و رشته موردنظرتان را انتخاب کنید و شرایط موردنیاز برای هر دوره و رشته را با دقت مطالعه نمایید.


دانشگاه علوم زیستی نروژ(UMB)

(UMB ( Norwegian University of Life Sciences با 150 سال قدمت ( تاسیس سال 1859 میلادی به عنوان مدرسه کشاورزی)دانشگاهی کوچک واقع در شهر "آس" (در نزدیکی شهر اسلو) بوده و حدود 3000 دانشجو ( 250 نفر در مقطع PhD ) دارد.این دانشگاه دارای 8 دپارتمان در رشته های علوم حیوانی و زیستی ،شیمی،محیط زیست،مواد غذایی،بیوتکنولوژی،ژنتیک و سایر رشته های مرتبط به علوم زیستی می باشد و در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا پذیرش دارد. این دانشگاه به داشتن فضای تحصیلی یا Campus بسیار زیبا شهرت دارد.

اطلاعات ضروری برای اقدام جهت تحصیل در مقطع دکترا PhD در این دانشگاه در اینجا قابل مشاهده است.

دانشگاه آگدر(UiA)

دانشگاه دولتی آگدر University of Agder دانشگاهی جدید التاسیس است که دانشکده های آن در دو شهر "کریستیان ساند" و "گریمستاد" Grimstad در جنوب نروژ واقع شده است.این دانشگاه در سال 1994 میلادی تاسیس شد و هم اکنون در حدود 9500 دانشجو دارد .این دانشگاه دارای 5 دانشکده علوم و مهندسی ، اقتصاد و علوم اجتماعی ، علوم انسانی ، تربیت بدنی و هنرهای زیبا می باشد .20 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 7 رشته در مقطع دکترا تدریس می گردد.برای اطلاعات بیشتر از این دانشگاه به اینجا مراجعه کنید.

موقعیت های تحصیلی(شغلی) خالی در سرتاسر نروژ

اگر می خواهید در تمامی دانشگاههای نروژ، موقعیتهای خالی برای دوره دکترا یا فرصت های تحقیقاتی قابل دسترسی را ردیابی کنید، بهتر است در اینجا ثبت نام کنید و موقعیت تحصیلی و یا شغل موردنظرتان را جستجو کنید.برای جستجوی موقعیت های خالی برای دوره های دکترا یا فوق دکترا ابتدا به اینجا بروید و سپس در قسمت Job Category گزینه Utdaninng/Undervisning/Forskning را انتخاب کنید و روی Go کلیک کنید.فهرستی از مشاغل موردنیاز برایتان می آید که برای اقدام برای آنها ابتدا نیاز به این دارید که رزومه یا CV خود را در این سایت به ثبت برسانید. برای هر موقعیتی که اقدام کنید، یک پست الکترونیک برایتان به منزله دریافت تقاضانامه ارسال می شود و پس از پایان زمان بررسی مدارک، نتیجه مثبت یا منفی از طریق همین سایت به اطلاعتان می رسد.

قدم چهارم: برقراری تماس با سوپروایزر/استاد مربوطه-ارسال ایمیل

گام آخر،پیدا کردن یک سوپروایزر یا یک استادی است که برای وی،پروپورزال یا موضوع تحقیقاتی موردنظرتان را ارسال کنید و از وی بخواهید تا آن را مطالعه و نظرش را درباره آن به شما بگوید.معمولا اگر در زمینه پروژه های تحقیقاتی فعال باشید و یا ایده یا یک موضوع خاصی را برای تحقیق از قبل آماده داشته باشید،جلب توجه اساتید موردنظر آسانتر خواهد بود تا اینکه منتظر بمانید تا یک موقعیت دکترا با موضوع مشخص شده خالی شود و سپس برای آن اقدام کنید.بنابراین،مهمترین گام شما ابتدا نوشتن یک طرح تحقیقاتی جدید و غیرتکراری و سپس اقدام در جهت گرفتن توجه اساتید موردنظر در دپارتمان یا دانشکده موردنظرتان است.


نکته مهم مهاجرتی برای دانشجویان در نروژ

بر اساس قوانین مهاجرتی موجود در نروژ،طول مدت تحصیل شما در مقطع دکترا در نروژ جزو مدت حداقل سه سال لازم جهت اقدام برای دریافت اقامت دائمی نروژ محسوب می شود.این یعنی آنکه شما پس از پایان مدت تحصیلات تان می توانید برای دریافت اقامت دائمی خود اقدام کنید.خانواده فرد دانشجو(همسر یا شوهر به همراه فرزند/فرزندان) نیز پس از سه سال شامل حق دریافت اقامت دائمی نروژ می شوند.


پیوندهای مربوط:

همه چیز درباره شرایط و نحوه تحصیل در کشور نروژ (به زبان انگلیسی)

تحصیل در مقطع دکترا PhD در دانشگاههای سوئد


تهیه،تنظیم و نگارش: علی مهدی پور

*درصورتی که قصد لینک این صفحه را دارید،از نوار تولبار بالای صفحه به کل مطلب لینک کنید.لطفا مطالب را بدون ذکر منبع در جایی کپی نکنید.هرکدام از ما با رعایت حقوق نویسنده می توانیم به غنای فرهنگ کپی رایت در ایران کمک کنیم.

نظرات (210)
محمدمحسن ||
جمعه 25 آذر‌ماه سال 1390 ساعت 18:06
واقعا یگانه اید.
فقط می تونم بگم خیلی خیلی ممنون.
امتیاز: 50 3
سمیرا ||
یکشنبه 18 دی‌ماه سال 1390 ساعت 16:04
vaghean mamnoon az mataleb mofideton
bazam ye soal age visa tahsili dar doreh phd begirim va mashghole tahsil beshim bad az etmam tahsilat mitonim eghamat daem begirim yani mese holand hast ke modat zaman tahsil dar doreh phd ro jozve 3 sali hesab konan ke bayad to on keshvar bemonim ya na ?
aslan eghamat mishe gereft az in keshvar ya na mamnoon
امتیاز: 5 4
پاسخ:
درود دوست عزیز
بله.مدت زمان تحصیل دوره دکترا در نروژ جزو سه سال حداقل زمان اقامت شما برای دریافت اقامت دائمی نروژ محسوب می شود.
حبیب ||
دوشنبه 7 فروردین‌ماه سال 1391 ساعت 17:32
منم تشکر ویژه ای دارم ازتون
سوالم اینه که اگه تو اون 6 ماه کار پیدا کردیم بعدش بهمون اجازه اقامت بیشتر داده میشه که به 3 و 7 برسونیم اون مدت را یا نه؟
امتیاز: 6 1
پاسخ:
بله.شما هر زمان که پیشنهاد رسمی کار داشته باشید اجازه اقامت کاری خواهید داشت و پس از آن برایتان مراحل دریافت اقامت دائمی پس از سه سال کار و زندگی در نروژ آسانتر خواهد بود.
محمد ||
پنج‌شنبه 24 فروردین‌ماه سال 1391 ساعت 15:15
با سلام و خسته نباشید
برای رشته مهندسی مکانیک در مقطع دکترا کدوم دانشگاه را شما پیشنهاد می کنید؟
کی باید برای پذیرش اقدام بکنم؟
امتیاز: 5 8
پاسخ:
درود دوست من
برای اقدام همانطوری که در متن نوشته شده زمان مشخصی وجود ندارد.هر زمان می توانید اقدام کنید.مطلب را با دقت بخوانید
محمد ||
پنج‌شنبه 7 اردیبهشت‌ماه سال 1391 ساعت 09:00
با سلام و دعای خیر برای شما دوست عزیز
شما می تونید تو گرفتن پذیرش در مقطع دکترا در رشته مهندسی مکانیک در کشور نوروز به من کمک کنید.
با تشکر
امتیاز: 4 1
پاسخ:
درود دوست عزیز
این وبلاگ یک وبلاگ شخصی و غیرتجاری است که هیچگونه خدمات مهاجرتی ارائه نمی کند.تنها وظیفه این وبلاگ اطلاع رسانی آزاد به هموطنان عزیز می باشد.اگر خوب و به دقت مطلب را خوانده باشید متوجه می شوید که برای اقدام نیاز به هیچ کسی بجز استاد راهنمای مربوطه و جلب نظر وی ندارید.برای این کار هم باید به وی ایمیل بزنید و شرایط خودتان را توضیح دهید.شاد و پیروز باشید
ایمان ||
یکشنبه 10 اردیبهشت‌ماه سال 1391 ساعت 08:26
سلام
آیابرای تحیل در رشته دکترای نانو فیزیک در کشور نروژ این امکان وجود داره وکدوم دانشگاهش بهتره
امتیاز: 1 3
پاسخ:
درود دوست من
بله.چرا که نه! شما می توانید از طریق پیوند زیر دانشگاه موردنظرتان را جستجو کنید
http://www.studyinnorway.no/sn/Masters-course-search
mohammad reza ||
یکشنبه 31 اردیبهشت‌ماه سال 1391 ساعت 16:28
سلام
خسته نباشین
میخواستم در مورد آینده کاری رشته دکترا شیمی نظرتون رو بدونم با این فرض که یک ارشد مهندسی شیمی برای دکترای شیمی NTNU پذیرش بگیرد
امتیاز: 1 2
پاسخ:
درود دوست من
شما بعنوان دانشجوی دوره دکترا در نروژ در زمان انجام دوره دکترا از دانشگاه حقوق ماهیانه می گیرید و زندگی خودتان را می گذرانید.پس از پایان تحصیلات هم کار متناسب پیدا می کنید و براحتی زندگی می کنید.البته با توجه به افزایش میزان تحصیلات گاهی هم به همان نسبت یافتن شغلی که متناسب با تخصص های دوره دکترا شما باشد سخت می شود و در واقع برای آن موقعیت شغلی خالی overqualified می شوید! اما در مجموع بین انتخاب دوره دکترا و انتخاب کار بیشتر باید به شرایط شخصی و علایق شخصی خودتان نگاه کنید.شاد و پیروز باشید
محمد علی ||
جمعه 19 خرداد‌ماه سال 1391 ساعت 07:09
سلام
خسته نباشید
ی سوال، البته در پایان همین پست نوشتین ولی نظرات دیگه سایت رو که خوندم شک کردم.
مدت زمان تحصیل در دوره دکترا جزو سه سال حداقل زمان اقامت فرد برای دریافت اقامت دائمی نروژ محسوب می شود یا خیر؟
سپاس بسیار
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود دوست عزیز
مدت تحصیل جزو مدت اقامت محسوب می شود و دانشجویان دوره دکترا در نروژ می توانند پس از سه سال برای دریافت اقامت دائمی خود اقدام کنند
mahdi ||
پنج‌شنبه 5 مرداد‌ماه سال 1391 ساعت 16:00
با سلام.
ممنون.بسیار عالی بود.
من تا حالا فکر میکردم که تنها راه apply کردن جستجو در jobnorge.no هست!! ولی انگتر با توجه به مطلب شما میشه یه دفعه با خود استاد هم تماس گرفت و پروپوزال ارائه داد.درست فهمیدم؟! من مدرک زبان ندارم ولی پیشنهاد علمی خوب و نویی دارم.بنظرتون میشه کاری کرد؟
امتیاز: 2 1
پاسخ:
درود دوست من
بله.امکانش هست اما داشتن مدرک زبان برای هر اقدام تحصیلی ای ضروری است
علی ||
جمعه 10 شهریور‌ماه سال 1391 ساعت 18:26
با سلام و خسته نباشید
شما در پست اول فرمودید که دوره 3ساله دکترا نمیتونه جزو سالهای اقامت محسوب بشه به عبارت دیگه نمیشه پس از اتمام تحصیل دوره دکترا اجازه اقامت گرفت اما در این پست پس از چند روز فرمودید که میشه اقامت دائم گرفت؟؟!!! حالا چطور شد؟ کدومش قبوله؟؟
امتیاز: 1 0
پاسخ:
درود علی جان
ظاهرا سوءتفاهم شده.همانطوری که در این مطلب هم اشاره شده دوره دکترا در نروژ مثل دوره کار در نروژ هست و جزو مدت اقامت در نروژ محاسبه میشه.پیروز باشید
علی ||
سه‌شنبه 14 شهریور‌ماه سال 1391 ساعت 22:37
مجددا سلام
برای آن دسته از دوستانی که میخواهند برای اقامت دائم از طریق اقامت تحصیلی اقدام کنند عرض کنم که شرط اینکه شما حتی از طریق مقطع دکترا برای اقامت دائم اقدام کنین غیر ممکنه یعنی لزوما دوره 3 ساله دکترا اساس اخذ اقامت دائم نیست. من با ایمیلی که به اداره مهاجرت نروژ زدم متوجه این موضوع شدم در فروم اپلای ابرود به این نکته اشاره شده که شما حتما باید **غیر سلف فاینانسد** باشید. از نظر من یعنی اینکه شما باید فاند یا بورسیه شده باشید. البته این برای 2009 هستش. کسی اطلاع دقیقتری داره ممنون میشم به اشتراک بزاره. از مدیر این سایت هم از صمیم قلب سپاسگزارم که اطلاعات زیادی در اختیارمون میذاره.
این هم لینک اپلای ابرود:
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?6380-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%A8%D8%B9%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%D8%B1%D9%88%DA%98
امتیاز: 2 5
کامبیز ||
جمعه 17 شهریور‌ماه سال 1391 ساعت 11:09
سلام، با تشکر از وبلاگ خوب شما، اطلاع دارین که دوره دکتری غیر از نروژ تو چه کشورهای دیگه، شغل محسوب میشه؟
امتیاز: 1 2
پاسخ:
درود دوست عزیز و سپاس از توجه شما
برای هر کشوری باید جداگانه تحقیق کنید.فهرست خاصی در این زمینه وجود ندارد.پیروز باشید
آریا ||
شنبه 18 شهریور‌ماه سال 1391 ساعت 14:41
با تشکر از شما.من برای ویزای کار اقدام کردم و یک پسر 6 ساله دارم .آیا در نروژ مدرسه انگلیسی زبان هم وجود داره یا اینکه مجبور می شه نروژی یاد بگیره؟!ممنونم
امتیاز: 0 1
پاسخ:
درود دوست عزیز
بله.وجود دارد اما به هر صورت برای آینده فرزندتان اگر واقعا قصد زندگی و ماندن در نروژ را دارید تحصیل به زبان نروژی بهترین انتخاب است
شاد و پیروز باشید
نینا ||
چهارشنبه 12 مهر‌ماه سال 1391 ساعت 13:32
درود بر شما.وبلاگی با اطلاعات جامعی دارید.صمیمانه از حوصله و وقتی که برای نوشتن مطالب صرف میکنید متشکرم.شاد باشید.
امتیاز: 7 0
mehrnaz ||
شنبه 22 مهر‌ماه سال 1391 ساعت 16:42
salam,tashakor az zahamat shoma?man dar iran pezeshke omumi hastam va modate 5 sale ke kar mikonam,aya reshteye takhasose pezeshki dar norway hast?shoma reshtey doctora pezeshki mishnasid ke be man pish nahad bedid?mikhaham az tarighe tahsil va ya kar eghamat begiram,mamnoon
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود دوست من
متاسفانه شرایط ورودی به رشته های پزشکی در نروژ بسیار سخت است.مخصوصا برای خارجی ها که زبان نروژی نمی دانند.یک دوره یکساله هم برای آموزش وجود دارد چون بایستی با سیستم اینجا آموزش مجدد ببینید.اطلاعات بیشتر را می توانید در سایت دانشگاه موردنظرتان بیابید
پیروز باشید
الی ||
سه‌شنبه 2 آبان‌ماه سال 1391 ساعت 11:11
سلام......
1-من دوره فوق لیسانسم را در مالزی تمام کردم آیا آیلتس یا تاقل برای من هم اجباری است برای دکنرا؟؟؟ یا چون انگلیسی بوده دبگر لازم نیست؟؟؟؟

2- پس از اخذ پذیرش و ثبت نام آیا حضور دانشجو به طور مداوم لازم است؟؟؟ یا خیر؟
امتیاز: 1 0
پاسخ:
درود دوست من
برای دوره دکترا معمولا تافل نیاز است اما با توجه به اینکه قرارداد کاری دوره دکترا یک قرارداد توافقی بین سوپروایزر شما و شماست ممکن است در مواردی از شما خواسته نشود.پس از پذیرش قطعا حضور شما برای انجام پروژه تحقیقاتی دوره دکترا لازم است
نیوشا ||
شنبه 6 آبان‌ماه سال 1391 ساعت 08:39
سلام. من خیلی از شما متشکرم که این همه اطلاعات رو بی هیچ چشمداشتی در اختیار هموطنان تون قرار میدین.من مدرک زبانم منقضی شده.اگر در حین خواندن زبان آیلتس باشیم، هم می تونیم برای دکترا اقدام کنیم یا حتماً باید مدرک زبان آماده باشه؟ در ضمن آیلتس هم می پذیرند یا فقط باید تافل باشه؟
امتیاز: 4 0
پاسخ:
درود نیوشا جان
از مهرت بسیار سپاسگزارم
برای دوره فوق لیسانس یا مستر داشتن یکی از مدارک معتبر آیلتس یا تافل مورد قبول است.برای دوره دکترا فرایند پذیرش بسیار متفاوت است.مطلب زیر را مطالعه کنید
http://skyofnorway.blogsky.com/1390/07/16/post-17
شاد و پیروز باشید
مریم ||
چهارشنبه 10 آبان‌ماه سال 1391 ساعت 14:40
سلام من میخوام برای دکتری حقوق اپلای کنم دانشگاه های نروز در مقطع دکتری انگلیسی است یا خیر؟من ایلتس 7.5 اکادمیک دارم ممنون
امتیاز: 2 0
پاسخ:
درود دوست عزیز
مطلب زیر را بخوانید
http://skyofnorway.blogsky.com/1390/07/16/post-17
سلام ||
شنبه 13 آبان‌ماه سال 1391 ساعت 12:36
سلام .یعنی این جور که فهمیدم برای دکتری در نروژ به جای این که به دانشگاه شهریه بدیم .از اونها پول هم می گیریم ؟درسته؟
امتیاز: 3 1
پاسخ:
بله
الهام ||
پنج‌شنبه 25 آبان‌ماه سال 1391 ساعت 17:37
با درود فراوان
از شما بی نهایت سپاسگذارم. به خاطره وقت و زمانی که می گذارید.خیلی استفاده کردم از مطالبتون و خیلی بهم کمک کرد .
کاره بسیار ارزشمندی می کنید. امیدوارم همیشه سربلند و تندرست باشید.
یه سوال : شما خودتان ساکن نروژ هستید دیگه؟
امتیاز: 1 0
پاسخ:
درود الهام جان
از محبت شما بسیار سپاسگزارم.بله.در نروژ هستم.پیروزباشید
کامران ||
چهارشنبه 8 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 03:20
یک جهان سپاس به خاطر وقتی که بی هیچ چشم داشتی بابت کمک به هموطنان خود می گذارید،سوالی ذهن مرا مشغول کرده و آن اینکه آیا دانشجوی مقطع فوق لیسانس در ترم سوم که هنوز مدرک و حتی ریز نمرات کامل خود رانیز در اختیار ندارد می تواند برای دکتری در نروژ اقدام کند آیا با صحبت با استاد مربوطه و جلب موافقت ایشان این امکان میسر است؟
با تشکر.
امتیاز: 3 0
پاسخ:
درود دوست من و سپاس از مهرت
بایستی تحصیلات خود را ترجیحا در سوئد گذرانده باشید و یا کارنامه علمی درخشانی در مقطع فوق لیسانس در ایران داشته باشید.لطفا همین مطلب را مجدد بخوانید.پیروز باشید
lili ||
یکشنبه 3 دی‌ماه سال 1391 ساعت 12:08
سلام
می خواستم لطف کنید در مورد پذیرش دکترای روان شناسی
منو راهنمایی کنید.برای پاییز 2013 دقیقا کی باید اقدام کرد. و میشه تو رشته روان شناسی بالینی هم اقدام کرد؟یا امتحان جدا داره؟
امتیاز: 1 0
پاسخ:
درود دوست من
برای پذیرش در مقطع دکترا زمان خاصی وجود ندارد و می توانید در هر زمان اقدام کنید.برای اطلاعات بیشتر به بخش تحصیل در نروژ در وبلاگ مراجعه کنید
مجید ||
شنبه 30 دی‌ماه سال 1391 ساعت 11:34
سلام میخواستم بدونم در طول دوره تحصیل مقطع دکتری در نروژ ماهیانه تقریبی چقدر حقوق می دن؟ ممنونم از اطلاعات جامع این سایت
امتیاز: 6 0
پاسخ:
درود دوست من
بسیار بستگی دارد در بخش دانشگاه مشغول شوید و یا اینکه پروژه تحقیقاتی شما از سوی دولت یا یک شرکت خصوصی حمایت مالی می شود اما بطور متوسط می توانید 380 هزارکرون در سال را پیش از کسر مالیات درنظر بگیرید.با این حقوق می توانید براحتی در نروژ زندگی کنید و پس انداز قابل قبولی هم داشته باشید.پیروز باشید
تنها ||
شنبه 30 دی‌ماه سال 1391 ساعت 20:38
من یه هیچ بزرگم. کسی که هیچ خدمتی به دیگران نکرده. فقط خورده و خوابیده. خوش به حالت که دعا و انرژی مثبت همه پشت سرته. سربلند باشی رفیق
امتیاز: 24 1
N. Sh. ||
چهارشنبه 18 بهمن‌ماه سال 1391 ساعت 19:52
با سلام و احترام
ضمن تشکر بسیار بخاطر مطالب سودمندی درخصوص دانشگاههای نروژ، آیا شما میتونید برای اخذ پذیرش تحصیل در مقطع دکتری دانشگاههای نروژ کمک کنید باتوجه به این مسئله که مهلت اعتبار مدرک آیلتس بنده تا پایان مهر سال نود و دو هست. اطلاعات گرانقدر اینجا را مطالعه کردم. ولی نمیدانم برای گرفتن نتیجه سریع باتوجه به مهلت محدود چکار کنم.
با تشکر
امتیاز: 1 0
پاسخ:
درود دوست من
برای پذیرش در مقطع دکترا بایستی ترجیحا مدرک فوق لیسانس تان را از دانشگاههای اینجا گرفته باشید یا اینکه اگر در ایران فوق لیسانس گرفته اید از دانشگاههای درجه یک کشور گرفته باشید و معدل خوبی هم داشته باشید.در غیر اینصورت و در صورتی که استاد راهنمای خاصی را در نروژ نمی شناسید،امیدوار نباشید.بهتر است ابتدا برای پذیرش در مقطع مستر یا همان فوق لیسانس اقدام کنید.پیروز باشید
N.Sh. ||
پنج‌شنبه 19 بهمن‌ماه سال 1391 ساعت 21:01
سلام مجدد
لیسانسم از دانشگاه تهران و فوقم از دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در تهران، با نمره بیست برای پایان نامه و معدل نهایی 16.96 در مقطع مستر دارم. پروژه ی خوبی هم ادر رزومه ام دارم. نمره آیلتس هفت و نیم هست.
با این اوصاف میتونید مساعدت نمایید؟
باز تشکر میکنم از توجه تان
امتیاز: 2 2
N. ||
یکشنبه 22 بهمن‌ماه سال 1391 ساعت 12:37
سلام مجدد
لیسانسم از دانشگاه تهران و فوقم از دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در تهران، با نمره بیست برای پایان نامه و معدل نهایی 16.96 در مقطع مستر دارم. پروژه ی خوبی هم ادر رزومه ام دارم. نمره آیلتس هفت و نیم هست.
با این اوصاف میتونید مساعدت نمایید؟
باز تشکر میکنم از توجه تان
امتیاز: 1 1
پاسخ:
دوست من
این وبلاگ تنها اطلاع رسانی می کند تا شما بتوانید خودتان اقدام کنید.این وبلاگ کاملا غیرتجاری ست و هیچگونه فعالیتی در زمینه امور مهاجرتی یا دریافت پذیرش تحصیلی ندارد.برای رشته ی تحصیلی شما بهتر است ابتدا مستر یا فوق لیسانس را در نروژ بخوانید تا بتوانید برای دکترا اقدام کنید
پیروز باشید
نیما ||
دوشنبه 30 بهمن‌ماه سال 1391 ساعت 13:11
سلام دوست عزیز
خیلی از پوزیشن هایی که واسه دکترا باز میشه حتی بد از تغییر زبان صفحه به انگلیسی به زبان نروژی باقی می مونه این ینی اینکه دانشجو هایی فقط میتونن اقدام کنن که زبان نروژی بلدن ؟
سوال بدیمم اینه که منی که فوق لیسانس تو ایران از دانشگاه آزاد گرفتم احتمال پذیرشم واسه دکترا چند درصده؟
باید بیخیال فوق لیسانس اینجام شم و دوباره مستر تو نروژ بخونم؟
بابت کمک های بدون چشمداشتتون ازتون تشکر می کنم
شاد باشید
امتیاز: 2 0
پاسخ:
درود نیما جان
بسیاری از پوزیشن ها طبیعتا به زبان نروژی هستند.پیشنهاد من به شما این است که برای گرفتن پذیرش در مقطع فوق لیسانس یا مستر در نروژ اقدام کنید چون شرایط شما برای پذیرش مستقیم دکترا کمی دشوار به نظر می رسد.پیروز باشید
نیما ||
یکشنبه 6 اسفند‌ماه سال 1391 ساعت 21:02
سلام دوباره به شما
ممنون از پاسختون
یه سوال دیگه هم داشتم ازتون
یکی از دوستانم یه وکیل مهاجرت به من معرفی کرد و منم باهاش یه صحبتی کردم گفت 15 ملیون ازت می گیرم و برات پذیرش دکترا می گیرم 100 درصد. به نظر شما بهش اعتماد کنم؟از لحاظ مالی هم اگه بخایم مقایسه کنیم هزینه خوندن مستر از 15 میلیون بیشتر میشه درسته؟
من رشتم الکترونیک ولی خوب از دانشگاه آزادیه مقاله isi هم دارم مدرک زبان هم دارم و یه جورایی انرژی و انگیزه اینکه دوباره مستر بخونم و ندارم
شرمنده وقتتونو گرفتم ولی نظر شما برام خیلی مهم نظر شما چیه؟
شاد و سربلند باشید
امتیاز: 1 1
پاسخ:
درود بر شما
اصلا توصیه نمی کنم که این کار را انجام دهید.تلاش کنید خودتان اقدام کنید.کار سختی اصلا نیست.تمام از طریق مکاتبه با استاد مربوطه انجام می شود.دوره دکترا در سوئد در بیشتر موارد شامل حقوق ماهیانه است و هزینه ای برای پذیرش هم ندارد.پیشنهاد من به شما اقدام برای دوره مستر و سپس برای دکتراست.اینجوری شانس قبولی شما بیشتر است مخصوصا چون شما از دانشگاه آزاد مدرکتان را گرفته اید،این راه بهتر است.اینگونه افراد سودجو به هیچ وجه قابل اطمینان نیستند.پیروز باشید
رها ||
جمعه 11 اسفند‌ماه سال 1391 ساعت 23:52
سلام دوست عزیز,از زحمتی که می کشی بینهایت سپاسگزارم, من قبلا نروژ بودم اما هیچ منبعی جهت کسب اطلاع مثل این وبلاگت پیدا نکرده بودم.
یک سئوال داشتم: کسی که در مقطع دکتری پذیرش بگیره, خانواده اش (همسر و فرزند) هم می تونن به او ملحق بشن و در نروژ زندگی کنند؟
باز هم سپاس
امتیاز: 1 1
پاسخ:
درود رها جان و سپاس از توجهت
بله.امکانش هست
سعیده میرزایی ||
جمعه 16 فروردین‌ماه سال 1392 ساعت 10:29
از تلاش و زحمات شما بسیار سپاس گزام. اطلاعات بسیار مفید و سودمندی در سایت گذاشتید.
امتیاز: 0 0
||
شنبه 24 فروردین‌ماه سال 1392 ساعت 21:18
با تشکر از راهنمایی های بی دریغتون
فقط در مورد اقامت وابستگان بفرمایید که بعد از 3 سال اقامت دائم میگیرند باید آنها هم مدرک زبان ارایه کنند یا لزومی واسه افراد خانواده فرد اصلی (دانشجوی دکترا) ندارد.
در ضمن حضور در اتحادیه اروپا ویا انگلیس به منزله خروج از نروژ محاسبه میشود یا نه؟
ممنون مجددا
امتیاز: 0 1
پاسخ:
درود دوست من
نیازی به ارائه مدرک زبان نیست.بستگان فرد بواسطه ی فرد اصلی اقامت می گیرند اما خود فرد بایستی گواهی زبان نروژی را پس از سه سال ارائه نماید.نروژ جزو کشورهای شنگن است اما در اتحادیه اروپا نیست.انگلستان جزو شنگن نیست اما در اتحادیه اروپا هست
علی ||
یکشنبه 25 فروردین‌ماه سال 1392 ساعت 09:02
سلام و با تشکر
میخاستم بدونم که بعد از پذیرش در مقطع دکترا بایست 96000 کرون به حساب دانشگاه بریزیم سرچ کردم اما متاسفانه جواب روشنی نگرفتم برخی میگن نه، بعضی میگن این پول 3ماه در حساب دانشگاه میمونه و بعدش عودت میدن
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود دوست من
این پول ودیعه است و پس از ورود به نروژ عینا به حساب بانکی شما در نروژ واریز می شود.مبلغ مورد نظر پس از دریافت نامه رسمی پذیرش و در مرحله اقدام برای ویزا در سفارت نروژ در تهران بایستی گواهی شود.پیروز باشید
مینا ||
چهارشنبه 4 اردیبهشت‌ماه سال 1392 ساعت 09:32
یک دنیا ممنون از اطلاعات خوبی که میدید...
انشالله همیشه موفق باشید..
امتیاز: 3 0
علی ||
یکشنبه 8 اردیبهشت‌ماه سال 1392 ساعت 22:40
متشکرم اما این ودیعه شامل دوره دکترا هم میشه؟ یعنی اگه بخوایم از ایران برای دکترا اقدام کنیم
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود دوست من
دوره دکترا در نروژ شغل محسوب می شود و خودش حقوق ماهیانه دارد و برای دریافت ویزا نیازی به ودیعه ندارد.اطلاعات بیشتر در داخل وبلاگ در بخش تحصیل در نروژ موجود است.لطفا مطالعه کنید.شاد و پیروز باشید
دنیا ||
چهارشنبه 11 اردیبهشت‌ماه سال 1392 ساعت 10:39
سلام ممنون از اطلاعات مفیدتون 2 تا سوال دارم :
برای رشته مدیریت در مقطع دکتری شما کدوم دانشگاه رو پیشنهاد میکنید؟
پیدا کردن استاد برای مطالعه موضوع تحقیقاتی چطوری امکان پذیره؟
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود دوست من
لطفا از سایت زیر استفاده کنید تا دانشگاه خودتان را پیدا کنید.پیدا کردن استاد در صورتی که در ایران باشید کمی سخت است چون آشنایی قبلی ندارید اما شما می توانید با ایمیل در هر صورت با استاد مربوطه تان مکاتبه کنید و رزومه علمی و کاری تان را بفرستید یا اینکه در سایت دانشگاه در بخش موقعیت های خالی کمی جستجو کنید
www.studyinnorway.no
arshad bargh ||
جمعه 27 اردیبهشت‌ماه سال 1392 ساعت 16:58
salam khyli mamnoon az vaghti ke migozarid. ye soal dashtam inke agar man payan nameh ye arshadamo ba yeki az saneye defayi begiram bara doctora kharej az keshvar nemitoonam eghdam konam?
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود بر شما
ارتباطی وجود ندارد.برای دریافت پذیرش در مقطع دکترا به مطلبی در همین رابطه در بخش تحصیل در نروژ مراجعه نمایید.
ژیلا ||
شنبه 19 مرداد‌ماه سال 1392 ساعت 15:00
اول از همه اینکه بی....................... نهایت سپاسگزارم. خدا قوت
دوما اینکه میخواستم بدونم اعضای خانواده فردی که برای دکترا پذیرش گرفته از کی می تونن بهش ملحق بشن؟
امتیاز: 3 0
پاسخ:
درود دوست من و سپاس فراوان
در زمان اقدام برای ویزا می توانید درخواست ویزای همراه هم کنید یا اینکه به نروژ بیایید و سپس اقدام کنید
رزیتا ||
شنبه 26 مرداد‌ماه سال 1392 ساعت 17:20
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست گرامی
من دانشجوی سال آخر کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی دانشگاه سراسری هستم و بهمراه همسرم قصد اقدام برای مقطع دکترا دارم.
با دفتری مهاجرتی تماس گرفتم و گفتن که همراه در نروژ اجازه کار نداره.
میخواستم ببینم آیا همچین چیزی درسته؟ و میتونم در زمینه رشته خودم با استادا مکاتبه کنم و پوزیشنی دریافت کنم؟ چون بیشتر دیدم رشته های مهندسی و... طرفدار دارن.
پیشاپیش ازتون ممنونم
امتیاز: 2 0
پاسخ:
دوست عزیز
شما در هر زمان که در نروژ کارفرمایی پیدا کنید که بتواند به شما پیشنهاد رسمی کار بدهد می توانید برای دریافت ویزای کار اقدام کنید. به شایعات توجه نکنید و همیشه اخبار سایت اداره مهاجرت را منبع قرار دهید.پیروز باشید
محمد ||
دوشنبه 11 شهریور‌ماه سال 1392 ساعت 07:43
ایا این که گفته می شود که کشورهایی مثل سوئد و نروژ دیگه به ایرانی ها پذیرش نمی دهند، صحت دارد؟
امتیاز: 1 0
پاسخ:
درود دوست من
خیر. چنین مطلبی اصلا صحت ندارد. بسیاری از دوستان ایرانی هر ساله در دانشگاههای سوئد و نروژ پذیرش تحصیلی دریافت می کنند. اساسا دریافت پذیرش تحصیلی ارتباطی با ملیت کسی ندارد. اگر مدارک موردنیاز مثل مدرک تحصیلی و ریزنمرات و مدرک زبان و غیره را در زمان مقرر تهیه و ارسال کنید و نمره ی زبان و معدل خوبی هم داشته باشید به احتمال زیاد شانس خوبی برای پذیرش خواهید داشت.پیروز باشید
محمد ||
سه‌شنبه 12 شهریور‌ماه سال 1392 ساعت 06:43
از پاسخگویی شما بسیار سپاسگذارم
امتیاز: 0 1
پاسخ:
پیروز باشید
رزیتا ||
سه‌شنبه 19 شهریور‌ماه سال 1392 ساعت 11:08
از راهنمایی شما بسیار متشکرم:)
امتیاز: 0 0
علی ||
چهارشنبه 17 مهر‌ماه سال 1392 ساعت 14:00
سلام
ممنون از این همه مهربانی
شما یه جا فرمودید که برای دکترا ودیعه میخواد یه جا هم فرمودید که دکترا حقوق داره نیاز به ودیعه نیست. بنده خودمم کلی تو سایت دانشگاه های نروژ و فنلاند گشتم چیزی گیرم نیومد لطفا راهنمائیم کنید
امتیاز: 1 0
پاسخ:
درود دوست عزیز
دوره دکترا شغل محسوب می شود و نیازی به ودیعه نیست
hellia ||
جمعه 19 مهر‌ماه سال 1392 ساعت 10:42
با سلااام خواستم ازتون بپرسم دانشگاه هایی برای رشته های محیط زیستو جنگلداری وجود داره در نروژ؟؟؟
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود
لطفا به سایت زیر مراجعه کنید و رشته موردنظرتان را در بخش course search جستجو کنید
www.studyinnorway.no
یونس ||
دوشنبه 22 مهر‌ماه سال 1392 ساعت 09:36
با سلام و درود فراوان
تاریخ ثبت اطلاعات در مورد پذیرش دکترا 90/07/16 می باشد.
آیا این شرایط هم اکنون نیز پابرجا می باشد؟؟
امتیاز: 1 0
پاسخ:
درود دوست عزیز
بله.شرایط که تغییر نمی کند
خزر ||
شنبه 27 مهر‌ماه سال 1392 ساعت 15:28
سلام، خیلی ممنون از مطالب مفیدتون ، من راجع به شانس پذیرش در دورۀ دکترا سوال داشتم، دانشگاه فقط شرط معدل B و بالاتر اعلام کرده، آیا با داشتن شرط معدل و بدون داشتن مقالۀ ISI و با یک پروپزال خوب می شه نظر استاد رو جلب کرد و شانسی برای پذیرش در دانشگاهی مثل استاونگر داشت؟
امتیاز: 2 0
پاسخ:
درود دوست من
شانس پذیرش را بنده تعیین نمی کنم و نظری هم در این مورد نمی توانم بدهم.استاد راهنمای شماست که تصمیم می گیرد
خزر ||
یکشنبه 28 مهر‌ماه سال 1392 ساعت 17:47
با سلام و خسته نباشید، من دو سوال دیگه هم داشتم، اگه یک بار درخواستمون از دانشگاهی ریجکت بشه آیا این سابقه منفی حساب شده و دیگه نمی شه برای همون دانشگاه در زمان دیگه ای با رزومه قوی تر اقدام کرد؟ و دوم اینکه با داشتن مستر دوم از دانشگاه های فنلاند هم آیا شانس خوبی برای دکترا در نروژ داریم ( چون شما به فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد ایران پیشنهاد گذراندن یک مستر دیگه در نروژ را داده بودین )، خیلی ممنون از وقتی که گذاشتین
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود دوست من
پاسخ پرسش نخست شما منفی است.خیر.هیچ ارتباطی ندارد.پاسخ پرسش دوم شما مثبت است.پیروز باشید
محبوبه ||
یکشنبه 26 آبان‌ماه سال 1392 ساعت 22:38
بسیار ممنون و مچکرم هرچی در باره تحصیل لازم بود وجود داشت . اگر لطف کنید کنار معرفی دانشگاهها یک کم هم شرایط اب و هوایی اون شهر رو میگفتن خیلی ممنون می شم
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود دوست من و سپاس از توجه و مهرت
شرایط آب و هوایی هر شهر را می توانید در گوگل بیابید.ویکی پدیا اطلاعات کلی خوبی به شما خواهد داد
کشاورزی ||
دوشنبه 16 دی‌ماه سال 1392 ساعت 11:17
سلام وممنون از اینکه انقدر روان و راحت توضیح دادید. من دارای ارشد زراعت با معدل 17 از دانشگاه ازاد هستم اما در فنی وحرفه ای هم دارای 5 مدرک مرتبط به رشته ام مثل باغبانی و گیاهان دارویی و.... هستم . 3 مقاله در همایش های ایران داشتم اما ISI ندارم اما توان انجامش را دارم.به نظر شما من باید چه کارهایی انجام بدم که احتمال پذیرشم بالا بره ؟ و در حال حاضر چقدر شانس دارم؟ همسرم نیز دارای لیسانس عمران از دانشگاه آزاد هست و 2 سال سابقه کاری در شرکت خصوصی داره اون هم می خواد ادامه تحصیل بده. ایا امکان پذیرش برای اون هم در کشور های اسکاندیناوی هست؟ و ایا دانشگاهی هست که ما هر دو با هم با وجود تفاوت رشته هامون در ان ادامه تحصیل بدیم؟
امتیاز: 0 2
پاسخ:
درود دوست من
شانس دریافت پذیرش به شرایط و قابلیت های خودتان بستگی دارد و اینکه چه میزان برای هدفتان تلاش می کنید.برای ادامه تحصیل داشتن مدرک زبان و داشتن یک مدرک تحصیلی کافیست.مقاله و رزومه خیلی مهم نیست.معدل شما هم که خوب است.پس تلاش کنید برای دوره های ارشد اقدام کنید.البته اگر برای دانشگاههای نروژ اقدام کنید بهتر است چون شهریه نمی دهید اما به هر حال مخارج زندگی با خودتان است.تمامی اطلاعات در مطلب تحصیل رایگان در نروژ در داخل وبلاگ توضیح داده شده است
امید ||
سه‌شنبه 17 دی‌ماه سال 1392 ساعت 20:02
با سلام
شرایط یه پرستار برای خوندن دندانپزشکی تو دانشگاه برگن چه جوریه ؟ایا باید از صفر شروع کنه ؟ به چه زبانی مسلط باشه؟ با تشکر ا-د
امتیاز: 1 0
پاسخ:
درود
باید ابتدا مدارک ارزشیابی شوند و سپس در صورت قبولی و گرفتن پذیرش،بایستی دوره یکساله زبان نروژی بخوانید و سپس امتحانات نهایی را پاس کنید.شرایط آسانی نیست
( تعداد کل: 210 )
   1       2       3       4       5    >>
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد

تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به زیر آسمان نروژ می باشد