[spoiler]

پلاگین

[/spoiler] زیر آسمان نروژ
X
تبلیغات
رایتل
یکشنبه 24 اردیبهشت‌ماه سال 1391 @ 12:11

آشنایی با شهر ترونهایم (Trondheim)


زیر آسمان نروژ:
شهر "ترونهایم" Trondheim با حدود 180 هزار نفر جمعیت،سومین شهر پرجمعیت کشور نروژ پس از شهرهای اسلو Oslo و برگن Bergen محسوب می شود که بیشتر بخاطر وجود دانشگاه فنی-مهندسی مشهور و مهم NTNU و نیز وجود موسسه تحقیقاتی و پژوهشی SINTEF به شهر دانشگاهی نروژ شهرت دارد.بر اساس آمار در حدود 85 درصد از فارغ التحصیلان رشته های مهندسی در نروژ در دانشگاه NTNU تحصیل کرده اند.شهر ترونهایم به لطف وجود دانشگاه فنی NTNU یک شهر کاملا دانشجویی محسوب می شود بطوری که یک پنجم جمعیت این شهر را دانشجویان تشکیل می دهند.

نام بسیار قدیمی این شهر "کائوپانگن" Kaupangen به معنای محل داد و ستد و تجارت است ولی بعدها نام این شهر به "نیداروس" Nidaros و سپس به Trondheim تغییر نام پیدا کرد.شهر ترونهایم تا سال 1217 میلادی پایتخت نروژ بود.در طول جنگ جهانی دوم،نازی های آلمان بر این شهر چیره شدند و تقریبا تا پایان جنگ در این شهر باقی ماندند.

آب و هوا
آب و هوای شهر ترونهایم از ماه نوامبر تا مارس سرد و برفی است و در اواسط تابستان دمای هوا حداکثر به 20 درجه سانتی گراد می رسد.میزان بارندگی سالیانه این شهر نیز در حدود 892 میلیمتر(حدودا چهار برابر میزان بارندگی در تهران) می باشد.

ادامه مطلب ...
شنبه 9 اردیبهشت‌ماه سال 1391 @ 13:52

فرصت های شغلی در نروژ- بخش دوم: شرکت Aibel

 

زیر آسمان نروژ: در دومین بخش از معرفی فرصت های شغلی در نروژ به سراغ یکی دیگر از شرکتهای بسیار مطرح و سرشناس نروژی رفته ایم که حضوری فعال در زمینه صنایع نفت و گاز نروژ دارد. شرکت "ای بل" Aibel یکی از بزرگترین شرکتهای تولید کننده تجهیزات صنایع دریایی،مشاور امور مطالعه،طراحی،مهندسی،اجرا و راه اندازی سکوهای نفتی و یکی از بزرگترین پیمانکاران مطرح در صنایع نفت و گاز نروژ در بخش های خشکی و دریا محسوب می شود.

دفتر مرکزی این شرکت در شهر "استاونگر" Stavanger نروژ قرار دارد و سایر دفاتر و ساختمانها در هفت شهر دیگر نروژ واقع شده اند.این شرکت دارای 5 شعبه و نمایندگی فعال در کشورهای انگلستان،دانمارک،سنگاپور،تایلند و مصر نیز می باشد.برای مشاهده تمامی دفاتر بین المللی و داخلی به اینجا بروید.

ایبل شرکتی خصوصی است که در سال 2007 میلادی تاسیس شده است و هم اکنون دارای بیش از 5000 کارمند و نیروی فعال کاری در سطح نروژ و بین الملل است.در ادامه بیشتر با موقعیت های خالی شغلی این شرکت و روش نگارش یک رزومه کاری مناسب برای یک کاریابی موفق آشنا می شویم.

ادامه مطلب ...

تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به زیر آسمان نروژ می باشد