[spoiler]

پلاگین

[/spoiler] فرصت تحصیل رایگان در دانشگاههای نروژ- ترم پائیز 2014 میلادی - زیر آسمان نروژ
X
تبلیغات
رایتل
دوشنبه 15 مهر‌ماه سال 1392 @ 20:43

فرصت تحصیل رایگان در دانشگاههای نروژ- ترم پائیز 2014 میلادی


زیر آسمان نروژ: بسیاری از دانشگاههای نروژ سالانه از تاریخ "اول اکتبر(نهم مهرماه) تا اول دسامبر(دهم آذرماه)"،درب های پذیرش تحصیلی خود را به روی دانشجویان داخلی و خارجی که خواهان ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد(مستر) از سرتاسر دنیا هستند می گشایند.همانگونه که می دانید ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد برای تمامی دانشجویان خارجی کماکان رایگان و بدون دریافت شهریه تحصیلی است و این امر کافیست تا یک فرصت طلایی برای تمامی دانشجویان خارجی بویژه دانشجویان داخل ایران فراهم شود تا به ادامه تحصیل در دانشگاههای مطرح و معتبر اروپایی همچنان امیدوار باشند.شما برای اقدام تحصیلی نیازی به کمک یا مشاوره هیچ موسسه،شخص و شرکتی ندارید.تمامی مراحل از ابتدای مرحله ثبت نام و ارسال مدارک تا مرحله دریافت ویزای دانشجویی و ورود به کشور نروژ و آغاز درس و کلاس،همه و همه را خودتان می توانید انجام دهید.اما شرایط برای پذیرش چیست؟چه کسانی می توانند اقدام کنند؟ چه مقدار زمان دارند تا این کار را انجام دهند؟ هزینه های زندگی چگونه است؟ و خیلی پرسش های دیگر...در این مطلب تلاش می شود پاسخ تمامی این پرسش های شما داده شود.

شرایط و مراحل لازم برای اقدام جهت دریافت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد(Master)

قدم اول: فراهم نمودن مدرک زبان انگلیسی IELTS یا TOEFL

نخستین کاری که باید تاکنون انجام داده باشید،فراهم نمودن مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل است.همانطور که می دانید در نروژ تمامی دانشگاهها بر اساس مدرک زبان انگلیسی دانشجویان خارجی و غیرانگلیسی زبان را ارزیابی و پذیرش می کنند.دریافت پذیرش مشروط یا بدون ارائه مدرک زبان(همانند آنچه در کشور مالزی و سایر کشورهای مشابه صورت می گیرد) در سطح دانشگاههای نروژ امری غیرممکن است.

چقدر برای مدرک زبان آیلتس یا تافل وقت دارید؟

اگر به تحصیل رایگان در دانشگاههای نروژ فکر می کنید و هنوز مدرک زبان خود را نگرفته اید و یا درنوبت آزمون هستید،بایستی توجه کنید که بطور نمونه برای دانشگاه NTNU از اکنون تقریبا 4 ماه (تا اول فوریه 2014 میلادی برابر با دوازدهم بهمن ماه 1392 خورشیدی) فرصت دارید که نتیجه مدرک زبان انگلیسی به همراه سایر مدارک موردنیاز خود را به دست دانشگاه برسانید.

البته تنها برای دانشگاه NTNU که یکی از اصلی ترین دانشگاههای نروژ است این مهلت چهارماهه را خواهید داشت.این مهلت برای دانشگاه اسلو و دانشگاه برگن تنها تا اول دسامبر 2014 میلادی برابر با دهم آذرماه 1392 خورشیدی درنظر گرفته شده است.این یعنی برای این دانشگاهها تنها تا دهم آذرماه امسال زمان دارید مدرک زبان خود را به دست آنها برسانید.

دیرترین مهلت پذیرش تمامی مدارک از جمله مدرک زبان انگلیسی هم مربوط به دانشگاه استاونگر می شود که تا اول مارچ سال 2014 میلادی (دهم اسفند ماه 1392 خورشیدی) درنظر گرفته شده است.دلیل آن هم این است که زمان شروع ثبت نام برای این دانشگاه از تاریخ 16 دسامبر امسال تازه آغاز می شود.

توجه هم داشته باشید که نتیجه مدرک زبان انگلیسی معمولا بایستی مستقیما از سوی سازمان مسئول برگزارکننده آزمون به دانشگاه موردنظرتان ارسال شود.بنابراین ضروری است که در زمان ثبت نام برای آزمون زبان انگلیسی، نام دانشگاههای موردنظرتان را برای دریافت نتیجه آزمون زبان دقیقا مشخص نمائید.


ثبت نام برای آزمون زبان انگلیسی در ایران

برای ثبت نام آنلاین آزمون زبان انگلیسی آیلتس IELTS در ایران می توانید به اینجا مراجعه کنید.در حال حاضر تنها 2 مرکز برای برگزاری آزمون در ایران وجود دارد که در برخی شهرهای ایران اقدام به برگزاری آزمون می کنند.اگر هم دوست دارید که بجای آیلتس،تافل TOEFL امتحان دهید می توانید برای ثبت نام در آزمون تافل TOEFL به اینجا مراجعه کنید.


نمره زبان انگلیسی موردنیاز

اگر آزمون آیلتس IELTS می دهید یا داده اید،باید توجه کنید که حداقل نمره موردنیاز زبان انگلیسی آیلتس برای دانشگاههای مختلف متنوع می تواند باشد.بطور نمونه،دانشگاه NTNU در شهر "ترونهایم" نروژ حداقل نمره آیلتس آکادمیک 6.5 را برای پذیرش در دوره های کارشناسی ارشد قبول می کند اما دانشگاه "اسلو" Oslo University حداقل نمره 6 را می پذیرد.حداقل نمره برای آزمون TOEFL هم بسته به اینکه کاغذی،کامپیوتری یا اینترنتی باشد برای هر دانشگاه متغیر است.بنابراین برای هر دانشگاهی که اقدام  می کنید ابتدا به سایت دانشکده یا رشته موردنظرتان بروید و از شرایط نمره زبان برای هر رشته از پیش مطلع شوید.


قدم دوم: انتخاب رشته موردنظرتان

برای اینکه بتوانید براحتی متوجه شوید که رشته تحصیلی موردنظرتان در کدام دانشگاههای نروژ ارائه و تدریس می شود،کافیست به اینجا مراجعه کنید.دو راه برای جستجو دارید.یا گروه رشته موردنظرتان را انتخاب کنید و سپس بصورت ترتیب الفبایی آنها را مرتب و فهرست کنید یا اینکه در جای خالی عنوان رشته موردنظرتان را بنویسید و سپس به جستجو ادامه دهید.سپس می توانید براحتی وارد سایت همان دانشگاه یا رشته شوید و شرایط ورودی موردنیاز رشته موردنظرتان را بیابید.


مشهورترین دانشگاههای نروژ عبارتند از:

دانشگاه اسلو

دانشگاه ترونهایم NTNU

دانشگاه برگن

دانشگاه استاونگر


فایل های PDF اطلاعات دانشجویی مهمترین دانشگاههای نروژ:


- اگر "دانشگاه اسلو" را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کرده اید،می توانید تمامی اطلاعات موردنیاز برای این دانشگاه را در قالب یک فایل PDF از اینجا دریافت کنید.فهرست تمامی رشته های این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد را می توانید در اینجا مشاهده نمایید.برای ثبت نام و ایجاد پروفایل شخصی در سایت این دانشگاه هم به اینجا مراجعه کنید.


- اگر "دانشگاه برگن" را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کرده اید،می توانید تمامی اطلاعات موردنیاز برای این دانشگاه را در قالب یک فایل PDF از  اینجا دریافت کنید.برای ثبت نام و ارسال درخواست ادامه تحصیل در این دانشگاه بایستی در اینجا پروفایل شخصی ایجاد کنید.فهرست تمامی رشته های دوره ارشد این دانشگاه را هم می توانید از اینجا مشاهده کنید.


- اگر "دانشگاه استاونگر" را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کرده اید،می توانید تمامی اطلاعات موردنیاز برای این دانشگاه را در قالب یک فایل PDF از  اینجا دریافت کنید.فهرست تمامی رشته های دوره ارشد این دانشگاه را هم می توانید از اینجا مشاهده کنید.برای ثبت نام و ایجاد پروفایل شخصی در سایت این دانشگاه بایستی از تاریخ 16 دسامبر 2013 میلادی اقدام کنید.


- اگر "دانشگاه NTNU" را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کرده اید،می توانید تمامی اطلاعات موردنیاز برای این دانشگاه را در قالب یک فایل PDF از  اینجا دریافت کنید.فهرست تمامی رشته های دوره ارشد این دانشگاه را هم می توانید از اینجا مشاهده کنید.برای ثبت نام و ایجاد پروفایل شخصی در سایت این دانشگاه به اینجا بروید.


توجه: ارسال فرم اولیه ثبت نام(صرفا برای دانشگاه NTNU)

برای صرفا دانشگاه NTNU پس از اینکه رشته موردنظرتان را با توجه به دارا بودن شرایط ورودی برای تحصیل، انتخاب نهایی نمودید،ابتدا یک "فرم اولیه ثبت نام" را بایستی تکمیل و ارسال کنید.هدف از تکمیل و ارسال این فرم این است که دانشگاه موردنظر شما ابتدا شرایط شما را ارزیابی کند که اصلا واجد شرایط برای اقدام هستید یا خیر.آخرین مهلت برای ارسال این فرم اولیه اول دسامبر 2013 یعنی دهم آذرماه 1392 خورشیدی است. این فرم در اول اکتبر سال جاری میلادی در سایت هر دانشگاه در دسترس شما قرار می گیرد.توجه کنید که برای دریافت پذیرش از این دانشگاه در زمان تکمیل فرم اولیه ثبت نام، هیچگونه مدرک تحصیلی از شما خواسته نمی شود و شما نیازی ندارید که هیچگونه مدرک تحصیلی یا نمره زبان ارسال کنید.این فرم را  می توانید بصورت آنلاین در سایت دانشگاه NTNU در اینجا تکمیل و ارسال کنید.

در صورتی که برای دانشگاه NTNU اقدام کرده باشید،پس از ارسال فرم اولیه ثبت نام در صورتی که شرایط موردنیاز برای پذیرش را داشته باشید، در پایان ماه دسامبر 2013 یا در ماه ژانویه سال 2014 میلادی،برایتان یک پست الکترونیکی از سوی مرکز بررسی مدارک تحصیلی دانشگاه ارسال می شود که در صورتی که واجد شرایط برای اقدام شناخته شده باشید بایستی در این مرحله تمامی مدارک موردنیاز از جمله ترجمه رسمی آخرین مدرک تحصیلی و ریزنمرات و نمره زبان انگلیسی و غیره... را نهایتا تا اول ماه فوریه سال 2014 میلادی برابر با دوازدهم بهمن ماه 1392 خورشیدی به نشانی دانشگاه ارسال کنید.


قدم سوم: ارسال مدارک موردنیاز به نشانی دانشگاه

برای تمامی دانشگاههای نروژ بجز دانشگاه NTNU،تمامی مدارک موردنیاز شامل مدرک تحصیلی و مدرک زبان بایستی نهایتا تا تاریخ اول دسامبر 2014 میلادی به دست دانشگاه موردنظرتان رسیده باشد.


مدارک مورد نیاز برای ارسال و نشانی پستی دانشگاه بطور معمول در سایت هر دانشگاه در بخش Admission اعلام می شود اما بطور کلی و عمومی مدارک زیر مهمترین آنها هستند:


1-ترجمه آخرین مدرک تحصیلی که در اینجا همان مدرک لیسانس یا کارشناسی(پیوسته یا ناپیوسته،دانشگاه سراسری یا آزاد یا پیام نور و غیره تفاوتی ندارد-ترجمه مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی ضرورتی ندارد)

2-ترجمه ریزنمرات آخرین مدرک تحصیلی

3-مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل (نتیجه آزمون معمولا باید بصورت مستقل و جداگانه توسط مرکز برگزاری آزمون به دانشگاه موردنظر ارسال شود.بنابراین ضروری است که در زمان ثبت نام برای آزمون زبان انگلیسی،نام دانشگاههای موردنظرتان را برای دریافت نتیجه آزمون زبان دقیقا مشخص نمائید.اطلاعات بیشتر در این رابطه را در سایت دانشگاه موردنظرتان جستجو کنید.)

برای ارسال سایر مدارکتان از پستهای پیشتاز یا TNT استفاده کنید.یادتان هم باشد که معمولا دستکم یک دو هفته ای پست مدارک از ایران به نروژ به درازا می کشد.


شانس دریافت پذیرش و عوامل موثر در آن

پذیرش تحصیلی شما در دانشگاههای نروژ بستگی به مجموعه عواملی دارد که هر کدام از آنها دارای امتیاز خاص خود هستند و مجموع این امتیازات به شما یک نمره کل یا نمره merit ی را اختصاص می دهد که بر اساس آن هر دانشگاهی با توجه به وجود ظرفیت های خالی خود در آن رشته یا رشته ها یک نمره حد نصاب یا یک تعداد مشخصی از دانشجوها را برای آن دوره اعلام می کند که با مقایسه آن با مجموع نمرات کسب شده شما، در نهایت موجب پذیرش یا عدم پذیرش شما خواهد شد.متاسفانه امکان اطلاع از جزئیات بیشتر این نمرات یا ظرفیتها برای دانشگاهها میسر نمی باشد اما مدارک اصلی موردنیاز همان ترجمه رسمی آخرین مدرک تحصیلی،ریزنمرات و ارائه مدرک زبان هستند.سایر مدارک مثل سوابق کاری،رزومه،مقالات و انتشارات علمی،رفرنس یا معرفی نامه از اساتید یا کارفرمایان و... جزو مدارک تکمیلی شما محسوب می شوند که الزامی نیستند ولی درصورت ارائه و ارسال آنها، بی تاثیر در افزایش مجموع نمرات شما نخواهند بود.داشتن معدل بالا و همچنین فارغ التحصیل بودن از دانشگاههای دولتی شهرهای بزرگ مثل تهران-تبریز-اصفهان-مشهد و... شانس قبولی شما را از طریق افزایش مجموع امتیازات شما افزایش می دهند.تجربه نشان می دهد که دانش آموختگان دانشگاههای آزاد،غیرانتفاعی و غیره از ایران حتی در صورت داشتن معدل های متوسط اما با داشتن نمره ی زبان بالا همچنان از شانس دریافت پذیرش برخوردار هستند.


قدم چهارم: انتظار برای دریافت پذیرش و اقدام برای ویزای تحصیلی نروژ در صورت قبولی

با توجه به متفاوت بودن زمان ثبت نام و ارسال مدارک در دانشگاههای مختلف،زمان اعلام نتایج نهایی پذیرش ها متفاوت است.برای اطلاعات بیشتر سایت دانشگاه انتخابی تان را چک کنید.پس از اعلام نتایج  پذیرش ها و در صورت قبولی، می توانید از طریق سفارت نروژ در ایران و یا سفارت نروژ در محل زندگی تان و در هر جایی که هستید برای دریافت ویزای دانشجویی خود اقدامات لازم را انجام دهید اما یکی از مهمترین مدارک مورد نیاز در مرحله پس از قبولی و مرحله اقدام برای دریافت ویزای دانشجویی واریز هزینه یکسال زندگی تان در نروژ به حساب دانشگاه موردنظرتان است.

در صورتی که برای هزینه های زندگی در نروژ از بودجه شخصی خود می خواهید استفاده کنید( از هیچگونه کمک هزینه یا فاند تحصیلی بهره نمی برید)،بایستی در زمان اقدام برای ویزا مبلغی را تحت عنوان ضمانت نامه مخارج زندگی سالیانه خود به  حساب دانشگاه واریز کنید.مبلغ تعیین شده پایه کنونی 94,400 کرون نروژ  برای زندگی در نروژ برای یک سال می باشد.هر کرون نروژ در زمان نگارش این مطلب در بازار آزاد ایران معادل حدودا 500 تومان بوده است.

نکته قابل توجه دیگر نیز این است که برخلاف گواهی بانکی که برای تحصیل در دانشگاههای سوئد مورنیاز است و در آن دانشجو می تواند این مبلغ را برای مدت یکروز در حساب خود گذاشته و پس از تهیه گواهی بانکی ترجمه شده کل مبلغ را  از حساب خود برداشت کند،در سامانه ی تحصیلی در کشور نروژ این کار امکان پذیر نیست. این بدین معنی است که مبلغ موردنظر تا زمانی که وارد نروژ نشده اید و  تا زمانی که یک حساب بانکی به نام خودتان در نروژ باز نکرده اید، به شکل امانت و ودیعه نزد دانشگاه باقی می ماند و پس از اخذ ویزای تحصیلی و ورود به نروژ و افتتاح حساب بانکی نروژی،به حساب شخصی شما مجددا واریز می شود.ویزای دانشجویی در صورت دوساله بودن دوره ی تحصیلی شما در نروژ،ویزای دانشجوییی شما پس از یکسال قابل تمدید خواهد بود.این یعنی آنکه در ابتدا برای ورود به نروژ یک ویزای دانشجویی یکساله دریافت می کنید و پس از یکسال با نشان دادن کارنامه تحصیلی یکسال پیش خود بعلاوه موجودی حساب بانکی مجددا یکسال دیگر ویزایتان را اما اینبار از داخل نروژ تمدید خواهید نمود.


قدم پنجم و آخر: دریافت ویزا،پرواز به نروژ و شروع کلاسها

ترم پائیز Autumn در دانشگاههای نروژ از اواخر ماه آگوست و اوایل سپتامبر آغاز می شود.سعی کنید زمانی که ویزای خود را دریافت می کنید برای رزرو بلیت و خرید آن اقدام کنید تا بعدها برای رسیدن به زمان ثبت نام رسمی در دانشگاه به مشکل برنخورید.در صورتی هم که ویزای شما به هر دلیلی صادر نشود، می توانید مبلغ بلیت خودتان را پس بگیرید.بنابراین،رزرو و خرید زودتر بلیت را فراموش نکنید!


وضعیت اقامتی همسر یا خانواده فرد دانشجو پس از دریافت پذیرش از دانشگاه

فرد دانشجو در نروژ در صورتی که از دانشگاه موردنظر خود در نروژ پذیرش تحصیلی برای دوره ای حداقل 2 ساله دریافت کند،می تواند در زمان اقدام برای ویزای دانشجویی در کشور خود و یا پس از ورود به نروژ تنها و تنها برای همسر و فرزند یا فرزندان خود تقاضای ویزای همراه دانشجو نماید.شرایط مالی خاصی نیز برای احراز ویزا در اینگونه موارد مورد نیاز است که اطلاعات کامل آن را می توانید در اینجا بیابید.


هزینه زندگی دانشجویی در نروژ

بر اساس آنچه اداره مهاجرت نروژ تعیین کرده است،مبلغ 94400 کرون برای هزینه یکسال یک دانشجو برآوردی تقریبا منطقی است که تقریبا هزینه ماهیانه 7900 کرون را نشان می دهد اما اگر کمی صرفه جو باشید و زندگی را خیلی سخت نگیرید و در خوابگاه دانشگاه سکونت گزینید،می توانید با 6000 کرون در ماه هم زندگی دانشجویی جمع و جوری داشته باشید.این هزینه شامل تمامی هزینه ها از جمله هزینه اجاره یک اتاق کوچک،خورد و خوراک و رفت و آمد و غیره ... می باشد.


خوابگاه دانشجویی در نروژ

هر دانشگاه در نروژ به همراه ارسال نامه پذیرش برای شما،معمولا اطلاعاتی شامل اطلاعات نحوه اجاره خانه و شرایط زندگی در نروژ را در قالب یک کاتالوگ یا فایل راهنما برایتان ارسال می کند.بنابراین نگران این مسائل نباشید.تمامی این موارد را می توانید پیش از ورود به نروژ حل و فصل کنید.


کار دانشجویی در نروژ

بر اساس قانون نروژ،دانشجویان خارجی در نروژ می توانند 20 ساعت در هفته کار پاره وقت داشته باشند.درآمد حاصل از کارهای پاره وقت خیلی نیست اما می تواندجوابگوی بخشی از هزینه های شما باشد گرچه فشار درسها و امتحانات و ندانستن زبان نروژی به شما معمولا حداقل تا پس از پایان تحصیل این اجازه را نخواهد داد که هم کار کنید و هم درس بخوانید مگر اینکه کاملا وقت خودتان را به کار اختصاص دهید که باز از درسها عقب خواهید ماند اما اگر به هر صورت علاقه مند به یافتن کار در نروژ بودید،می توانید از سایت فین بهره ببرید و یا مطلب پیشین وبلاگ را درباره نحوه پیدا کردن کار در نروژ در اینجا بخوانید.


کمک هزینه های تحصیلی یا اسکولارشیپ ها در نروژ

بخاطر رایگان بودن تحصیل در نروژ،معمولا کمک هزینه های خاصی برای دانشجویان خارجی بویژه برای دانشجویان ایرانی برای تامین هزینه زندگی شان در نروژ در نظر گرفته نمی شود.البته بطور معمول فهرست این کمک هزینه ها در سایت هر دانشگاه در بخش Scholarships اعلام می شود اما بیشتر آنها مربوط به دانشجویان سایر کشورها با شرایط خاص می شود.فهرستی از این کمک هزینه ها را می توانید در اینجا مشاهده کنید.


وضعیت اقامت پس از پایان تحصیلات در نروژ

همانطور که می دانید ویزای دانشجویی در نروژ در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد یک ویزای موقت است که نهایتا تا دوره پایان تحصیل به شما این اجازه را می دهد که در خاک نروژ بمانید.پس از پایان تحصیلات در صورتی که بتوانید پیشنهاد کار دریافت کنید می توانید برای ویزای کاری اقدام کنید و در نروژ بمانید.همچنین می توانید در صورتی که شرایط لازم را داشته باشید پس از پایان تحصیلات یا حداقل پس از گذشت یک ترم از درسها،برای دریافت ویزای کاری در نروژ اقدام کنید و در صورت یافتن کار ویزای دانشجویی خود به ویزای کار تغییر دهید.شرایط ویزای کاریابی نروژ در مطلب قبلی وبلاگ زیر آسمان نروژ در اینجا نوشته شده است.راه دیگر برای ماندن در نروژ،اقدام از طریق ازدواج با یک شهروند نروژی یا فردی ست که دارای اقامت دائمی نروژ است که شرایط آن در اینجا توضیح داده شده است.


منابع نروژی مفید برای دریافت اطلاعات تکمیلی:

StudyinNorway

VisitNorwayنگارش،تهیه و تنظیم: علی مهدی پور

*درصورتی که قصد لینک این صفحه را دارید،از نوار تولبار بالای صفحه به کل مطلب لینک کنید.لطفا مطالب را بدون ذکر منبع در جایی کپی نکنید.هرکدام از ما با رعایت حقوق نویسنده می توانیم به غنای فرهنگ کپی رایت در ایران کمک کنیم.

نظرات (187)
م ||
دوشنبه 15 مهر‌ماه سال 1392 ساعت 21:17
پس دکترا چی ؟ کی باید اقدام کرد ؟
یه پست جدا مخصوص دکترا بزارید و شرایطو تاریخشو بگید
امتیاز: 62 19
پاسخ:
http://skyofnorway.blogsky.com/1390/07/16/post-17
هادی ||
دوشنبه 15 مهر‌ماه سال 1392 ساعت 21:55
سلام علی اقاوقت بخیر
تابستان امسال میخواستم بیام نروژاماقسمت نشدمن یه دعوت نامه دارم میخواستم بدونم تاریخ اعتباراین دعوت نامه تاکی هستش
انشالله سال اینده میتونم بااین دعوت نامه بیام یا...
باتشکر
امتیاز: 5 0
پاسخ:
درود دوست عزیز
برای سال آینده مجددا باید دعوتنامه بگیرید.هر دعوتنامه چند ماهی بیشتر اعتبار ندارد
بابک احمدزاده ||
سه‌شنبه 16 مهر‌ماه سال 1392 ساعت 06:46
سلام مرسی از اطلاعات جامع و عالیتون
من فارغ التحصیل رشته دامپروری هستم در مقطع کارشناسی ارشد و می خواهم برای دکترا برای نروژ اقدام کنم می تونم از تون خواهش کنم در باره دانشگاه life of science که در شهر آس می باشد هم اطلاعت بگذارید مثل همین اطلاعات که برای این داشگاه ها گذاشتین
امتیاز: 5 1
ابرا ||
سه‌شنبه 16 مهر‌ماه سال 1392 ساعت 12:23
با سلام
اطلاعات در مورد ویزای همراه معتبر نیست و نیاز به تکمیل داره، چون نروژ مثل جاهای دیگه به همه همراهان ویزا نمیده، فقط در صورتی که شما دانشجوی مستر به بالا باشید این امر امکانپذیر می باشد.
http://www.udi.no/Norwegian-Directorate-of-Immigration/Central-topics/Studies/Family-immigration-with-a-student-in-Norway/
امتیاز: 1 4
پاسخ:
درود دوست من
ظاهرا خوب به متن دقت نکرده اید:
As a rule, the person with whom you are applying for family immigration must be a student at a higher level. This means a master or PhD programme at a university college or a university. The application will normally not be granted if the student has less than one year left of his or her studies
مستر یا PhD
mahsa ||
سه‌شنبه 16 مهر‌ماه سال 1392 ساعت 14:59
سلام من سایتهای دانشگاه ها رو کامل چک کردم.برای مقطع کارشناسی اگر ایلتس 6.5 داشته باشم و اقدام کنم ، شامل تحصیل نسبتا رایگان میشم؟یا فقط برای کارشناسی ارشد رایگان هست؟مرسی :)
امتیاز: 0 3
پاسخ:
درود مهسا جان
فرقی ندارد.هر دو مقطع شهریه ندارند
مهدی ||
سه‌شنبه 16 مهر‌ماه سال 1392 ساعت 22:10
سلام
یک سوال داشتم:این هزینه 94.400کرون برای 2سال زندگی مثلا ارشد هستش یا یک سال؟
و این که ایا میتوان این مبلغ را ارز دانشجویی گرفت؟؟
با تشکر
امتیاز: 0 2
پاسخ:
درود
یکسال.ارز دانشجویی با تشکیل پرونده دانشجویی انجام می شود و شما می توانید پس از ورود به نروژ این کار را انجام دهید نه پیش از دانشجو شدن
||
چهارشنبه 17 مهر‌ماه سال 1392 ساعت 10:20
با سلام در مورد پذیرش دکتری life of science دانشگاه هم اطلاعاتی بگذارید
ممنونم
کارشناسی ارشد کشاورزی هستم و میخوام برای دکتری اقدام کنم
امتیاز: 2 0
پاسخ:
درود دوست عزیز
به بخش تحصیل در نروژ در وبلاگ مراجعه کنید. مطلب جداگانه ای قبلا در آنجا در این رابطه درج شده است
http://skyofnorway.blogsky.com/1390/07/16/post-17
وحید ||
جمعه 19 مهر‌ماه سال 1392 ساعت 09:11
سلام
میخواستم ببینم من با نمره 7 آیلتس زبان و با معدل 13 در رشته مهندسی صنایع دانشگاه آزاد قزوین و با یک مقاله و 4 سال سابقه کار مرتبط با رشته آیا شانس پذیرش در دانشگاه ntnu را دارم یا نه؟ چقدر احتمال داره پذیرش بدن به من؟
امتیاز: 4 2
پاسخ:
درود
لطفا یکبار دیگر این مطلب را بخوانید.پاسخ شما در بخشی از مطلب داده شده است
Paco ||
شنبه 20 مهر‌ماه سال 1392 ساعت 05:24
سلام! ممنون از مطلب خوبتون! می خواستم بپرسم آیا امکان این که همزمان برای 2 رشته در دانشگاه ntnu اقدام کرد وجود داره یا نه!؟
امتیاز: 2 0
پاسخ:
درود دوست عزیز
بله.امکانش هست
ali ||
شنبه 20 مهر‌ماه سال 1392 ساعت 10:41
با سلام
این وبلاگ کامل ترین و جامع ترین وبلاگ در مورد
معایب تحصیل در خارج از کشور است.
لطفا برای اطلاع رسانی به هموطنان عزیز
این وبلاگ را معرفی کنید تا فریب موسسات اعزام را نخورند
با تشکر فراوان
www.tahsiil.blogfa.com
امتیاز: 22 26
baher ||
پنج‌شنبه 25 مهر‌ماه سال 1392 ساعت 14:31
با سلام ایا امسال هم اوضاع ویزای دانشج.ئی مثل بارسال میشود یعنی اقدام بکنیم یا نه برای تقاضای دانشج.ئی در نروژ؟
امتیاز: 3 4
پاسخ:
no comment dear friend
feri ||
پنج‌شنبه 25 مهر‌ماه سال 1392 ساعت 15:39
Dette er rett og slett patetisk. At en gjeng med unge jyplinger fra Iran som sikkert er mest interessert i å feste skal være instrumentelle for det iranske atomprogrammet er nok et eksempel på den paranoide fryktkulturen som hersker i PST.

Dette er en ren boikott av uskyldige iranere som prøver å skaffe seg en utdanning. Og eneste grunn til å nekte dem er at de var så uheldige å være født i en stat som ikke deler verdenssyn med USA.
امتیاز: 0 6
sima ||
سه‌شنبه 30 مهر‌ماه سال 1392 ساعت 20:51
salam man hamisha veblogatoon ra motala mikonam,afarin migam ba shoma.......
khili khooba.
movafgh abshid
sima
امتیاز: 4 1
پاسخ:
درود سیما جان و سپاس از اینکه با ما همراه هستی
amin ||
پنج‌شنبه 2 آبان‌ماه سال 1392 ساعت 14:59
دورود
من رشته تحصیلیم کارشناسی معماریه می
خواهم واسه master در دانشگاه نروژ اقدام کنم ایا به رشته معماری فاند میدن
امتیاز: 0 1
پاسخ:
درود
خیر دوست من.دانشگاههای نروژ شهریه ای ندارند.بنابراین امکان گرفتن کمک هزینه زندگی برای دانشجویان خارجی وجود ندارد
باران ||
دوشنبه 6 آبان‌ماه سال 1392 ساعت 18:58
سلام.من لیسانس حسابداری دارم میخواستم برای ارشد اقدام کنم بنظرتون میتونم رو رتبه بندی دانشگاه های نروژ در این زمینه حساب کنم؟ ممکنه لطفا برترین دانشگاه نروژ رو در این رشته بهم معرفی بکنید.ممنون
امتیاز: 2 2
پاسخ:
درود دوست عزیز
لطفا به پیوند زیر بروید
http://www.studyinnorway.no/sn/Masters-course-search
باران ||
سه‌شنبه 7 آبان‌ماه سال 1392 ساعت 05:55
سپاسگذارم که پاسخ دادین.در مورد تحصیل رایگان در نروژ ممکنه لطفا در مورد زبان تحصیل هم اطلاعاتی بدین؟ یعنی حتما باید به زبان نروژی درس بخونیم تا بتونیم از این رایگان بودنه استفاده کنیم؟ یا با زبان انگلیسی هم میتوان از این شرایط استفاده کرد؟
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود
برای مقطع لیسانس: زبان نروژی
برای مقطع فوق لیسانس یا مستر: زبان انگلیسی
در هر دو مقطع تحصیلی شهریه ای از شما دریافت نمی شود
HAMIDREZA ||
سه‌شنبه 7 آبان‌ماه سال 1392 ساعت 10:08
با سلام وتشکر
خواسم ببینم من که تو زمینه PIPING 3 سال سابقه کار دارم میتونم واسه ویزای کاری (شرکتهای مثل AKERSULUTIONS اقدام کنم)
و اینکه کلا شرایط ویزای کاری تو نرو‍‍ژ راحت تره یا تحصیلی..
امتیاز: 1 0
پاسخ:
درود دوست من
بله.لطفا مطالب بخش کار در نروژ را خوب بخوانید
sajad ||
سه‌شنبه 14 آبان‌ماه سال 1392 ساعت 13:55
آیا این دانشگاه ها ففاند ندارند یعنی نمیتونیم ازشونTA و یا RA بگیریم و اینکه باید حتما مبلغی حدود 47 میلیون رو واریز کنیم تا بهمون ویزا بدن بدون این پول اصلا امکانش نیست؟؟؟؟
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود دوست عزیز
متاسفانه امکان گرفتن کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان خارجی وجود ندارد.البته در سایت هر دانشگاه یک بخش scholarships وجود دارد.امکان دارد در آن قسمت ها لینکی برای این کار باشد.حتما چک کنید
جواد ||
پنج‌شنبه 30 آبان‌ماه سال 1392 ساعت 08:58
با سلام و احترام
ضمن تشکر از مطالب مفید و آموزنده وبلاگ شما
بنده در حال حاضر دانشجوی دکتری دانشگاه دولتی در شاخه کشاورزی هستم. قصد دارم از فرصت مطالعاتی 6 ماهه خارج از کشور استفاده کنم. هانطور که مستحضر هستید دانشجویان دکتری مبلغی رو به صورت کمک هزینه از دانشگاه برای فرصت مطالعاتی دریافت می کنند.ممنون میشم اگر در این مورد بنده را راهنمایی کنید.(خصوصا در مورد کل هزینه زندگی در این مدت 6 ماهه در نروژ و دانشگاه پیشنهادی شما).
با سپاس
امتیاز: 2 1
پاسخ:
درود
هزینه زندگی ماهیانه در نروژ بالاست.اجاره یک آپارتمان کوچک بین 8000 تا 13000 کرون در ماه می تواند متغیر باشد و هزینه خورد و خوراک هم تقریبا ماهیانه بین 3000 تا 4000 کرون.در مورد فرصت مطالعاتی اطلاعی ندارم.لطفا سایت دانشگاههای نروژ را بررسی کنید
سارا ||
دوشنبه 4 آذر‌ماه سال 1392 ساعت 08:23
سلام.
2 تا سوال داشتم.
اول اینکه شما گفتید در ثبت نام اولیه نیاز به ارسال مدارک نیست.
میخواستم بدونم تو این مرحله چه چیزی رو بررسی میکنند و آیا ایرادی داره که من تو این مرحله ثبت نام کنم اما مدارکم رو (بعد از موافقت از طرف دانشگاه) ارسال نکنم؟ چون در حال حاضر من ترم 7 هستم و سال دیگه باید برای پذیرش اقدام کنم.

و دوم اینکه من تو سایت دانشگاه برگن اسم رشته ی خودم رو سرچ کردم که این صفحه باز شد. هیچ اطلاعاتی از اینکه اینها رشته ی مستر هستند یا نه و یا زبان آموزشی شون چی هست پیدا نکردم. ممکنه در این مورد هم راهنماییم کنید؟

http://www.uib.no/en/search?q=microbiology&x=23&y=13&fromarea=&sort=text

با تشکر
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود دوست من
این فقط برای یک دانشگاه اینطور است که شما فرم را تکمیل و ارسال می کنید و سپس به شما خبر داده می شود که اصلا می توانید برای این رشته اقدام کنید یا خیر. بهمین خاطر در مرحله اول نیازی ندارید برای آن دانشگاه خاص مدارک ارسال کنید.پس از دریافت پاسخ مثبت بایستی تمامی مدارک را ارسال کنید.زبان آموزشی بیشتر رشته های دوره ی ارشد انگلیسی است.برای یافتن رشته موردنظرتان به بخش زیر بروید
http://www.uib.no/education/admission
سپهر ||
شنبه 16 آذر‌ماه سال 1392 ساعت 08:35
با تشکر از اطلاعات مفیدتون.
اگر بعد از مهلت تعیین شده برای ارسال مدارک اقدام به ارسال مدرک زبان برای دانشگاه ntnu بکنم،قابل قبول خواهد بود؟

ممنون
امتیاز: 0 0
پاسخ:
خیر دوست عزیز.مدارک بایستی تا ددلاین مشخص شده به دست دانشگاه رسیده باشند
رحمان ||
پنج‌شنبه 5 دی‌ماه سال 1392 ساعت 20:19
با سلام من دانشجوی ارشد عمران هستم می خواستم برای دوره phd در دانشگاه ntnu نروژ اقدام کنم . آیا برای دوره دکترا فاند میدن و اینکه با معدل 16 پذیرش گرفتن قطعی است ممنون .
امتیاز: 1 0
پاسخ:
درود
لطفا به بخش تحصیل رایگان در نروژ و مطلب مربوط به تحصیل در مقطع دکترا مراجعه کنید
milad65 ||
چهارشنبه 11 دی‌ماه سال 1392 ساعت 12:06
با سلام و عرض خسته نباشید.
تو قسمت داکیومنتیشن دانشگاه استاونگر(که باید تا 4 مارچ برسه اونجا) یه بندی اضافه شده به نام فایننشال ساپورت
9. For self-financing applicants (not relevant for Quota applicants):

Documentation of financial support,
این چطوریه؟ باید حسابمون معادل کرون باشه، ترجمه بشه یا چطوری؟؟
اگه راهنمایی بفرمائید ممنون میشم.
امتیاز: 1 0
پاسخ:
درود میلاد جان
گواهی موجودی بانکی از خود بانک تان می گیرید.خودشان به انگلیسی برایتان صادر می کنند و معادل مبلغ را به یورو یا دلار برایتان می نویسند.در صورتی که خود بانک این کار را نکند،شعبه ارزی بانک این کار را انجام می دهد
لعیا ||
جمعه 13 دی‌ماه سال 1392 ساعت 15:12
سلام. مرسی از اطلاعات کاملی که میدید. یه سوال دارم که نتونستم به طور واضح جوابشو پیدا کنم. من اگر برای مستر پذیرش بگیرم باید 94400 کرون bank statement داشته باشم. اگر همسرم هم همراهم باشه این مبلغ تغییر میکنه؟ من تو لینکی که خودتون دادین فقط اینو پیدا کردم:
"If the student in Norway has own funds, that means money that is in the student’s own bank account or in a deposit account at the university or college, this amount can be taken into account"
پس منظورش از اون مبلغ 246136 کرون (که واقعا خیلللللی زیاده!!!) چیه؟
امتیاز: 2 0
پاسخ:
درود لعیا جان و سپاس از مهرت
به خود دانشگاه موردنظرتان ایمیل بفرستید تا پاسخ دقیق را دریافت کنید.معمولا اگر دونفر یعنی زن و شوهر باشند،این میزان به 1.5 برابر افزایش پیدا می کند
bijan ||
جمعه 13 دی‌ماه سال 1392 ساعت 18:07
سلام و با تشکر از اطلاعات مفید و خوبتون.

من مرحله اول از NTNU پذیرش گرفتم و میخواستم ببینم برای مرحله دوم که گواهی تمکن مالی خواسته آیا باید پول توی حساب بمونه یا میتونم سریع بردارم؟
سوال دیگه ی من هم در مورد ریز نمرات دبیرستانه. آیا اونا یا مدرک دیپلم رو باید ترجمه کنیم و بفرستیم برای دانشگاه؟
با تشکر
امتیاز: 2 0
پاسخ:
درود دوست من
دستکم یکروز پولتان باید در حساب باشد.اگر برای دوره ارشد اقدام می کنید ارسال ترجمه مدرک لیسانس و ریزنمرات لیسانس و مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم الزامیست.نمرات دبیرستان نیازی نیست
مینا ||
یکشنبه 15 دی‌ماه سال 1392 ساعت 15:29
با سلام
من مدرک مهندسی کامپیوتر از یکی از دانشگاه های ایران رو دارم اما تمایل دارم از ابتدا رشته پزشکی رو در نروژ شروع کنم
کمتر دانشگاهی رو دیدم که این رشته رو تو لیست رشته هاش به صورت خاص گذاشه باشه غالبا با اسم علوم پزشکی رشته های مرتبط به پزشکی رو داشتن
خواستم اگه امکان داره در مورد گرفتن پذیرش رشته پزشکی و اینکه کدوم دانشگاه ها این رشته رو ارائه میدن به من توضیحاتی بدین
خیلی ممنون از شما
امتیاز: 2 2
پاسخ:
http://www.studyinnorway.no/Masters-course-search
یکتا ||
یکشنبه 15 دی‌ماه سال 1392 ساعت 20:59
سلام و تشکر بابته سایت بسیار خوبتون .
سه تا سوال داشتم :
۱- من رشته ام هنر(گرافیک) بوده لیسانس و میخوام واسه مستر fine art اقدام کنم . کدوم دانشگاه اش از همه بهتره ؟ (اگه اطلاع دارید )
۲- میشه راجع به وام های تحصیلیشون بگید ؟
۳- وضعیت شغل های هنری مثل گرافیک و نقاشی چه طوره اونجا؟(اگه اطلاع دارید )
ممنون
یکتا
امتیاز: 2 1
پاسخ:
درود یکتا جان
از سایت زیر می توانید دانشگاهها را پیدا کنید
http://www.studyinnorway.no/sn/Masters-course-search
مخارج زندگی در نروژ بالاست.باید خودتان را برای تامین آن آماده کرده باشید.متاسفانه وامی در کار نیست.در مورد رشته های هنری اطلاعاتی ندارم اما تحصیل در مقطع ارشد در هر رشته ای در نروژ ارزشش را خواهد داشت.پیروز باشید
امین ||
جمعه 20 دی‌ماه سال 1392 ساعت 19:38
سلام و خسته نباشید
اگه مبلغ گفته شده برای یکسال رو به حساب دانشگاه بریزیم و موفق به گرفتن ویزا نشویم ، چه طوری میشه پول رو پس گرفت ؟ با توجه به اینکه روابط بانکی بین ایران و اروپا وجود نداره.
امتیاز: 7 0
اهورا ||
شنبه 21 دی‌ماه سال 1392 ساعت 12:12
با سلام و درود بر شما دوست عزیز
با توجه به قیمت فعلی کرون(500تومان)
و اینکه دکترا شغل محسوب میشه و دانشجوها حقوق می گیرن
هزینه من برای تحصیل در نروژ ماهیانه چقدر خواهد بود؟
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود دوست من
لطفا به داخل وبلاگ بخش های تحصیل ردمقطع دکترا در نروژ و هزینه های زندگی در نروژ مراجعه کنید
سیاوش ||
دوشنبه 23 دی‌ماه سال 1392 ساعت 19:33
سلام
فقط یک رشته از یک دانشگاه رو میشه اپلای کرد یا چند تا رو هم میشه اپلای کنیم؟
مثلا بیوتکنولوژی و مهندسی شیمی پروسس دانشگاه NTNUبه رشته لیسانسم میخوره میتونم واسه هر دوش اپلای کنم؟
کلا چند تا دانشگاه میشه اپلای کرد؟ سقف داره؟
ممنون میشم پاسخ بدین
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود
هر دانشگاهی قوانین مربوط به خودش را دارد.معمولا تا دو رشته مجاز هستید.اطلاعات بیشتر در سایت زیر موجود است
www.studyinnorway.no
احمد ||
پنج‌شنبه 26 دی‌ماه سال 1392 ساعت 09:57
سلام و خسته نباشید
من یه سوالی در مورد پذیرش داشتم. اگه کامل توضیح بدهید که ابهامم برطرف بشه ممنون میشم.
من مرحله اولیه پذیرش در رشته نفت مقطع فوق لیسانس دانشگاه NTNU رو گذروندم و اونا هم یک فرم اولیه فرستادن که تا اول feb باید بدستشون برسونم.
اونا گفتن مدارک دیپلم هم باید ترجمه بشه .آیا حتما باید به همراه ریز نمراتش باشه یا مدرک پیش دانشگاهی با ریزنمراتش کافیه؟
بعد آیا حتما باید تا اول فوریه بدستشون برسه؟
این quote scheme دقیقا چن نوع کمک هزینه ای هست و مبلغ کمکش چقدره (من دیدم میگن بصورت وام و کمک هزینه هست.مقدارشو نگفته) و برای ما ایرانیا بر اساس تجربیات شما ایا امکان و درصد گرفتنش چقدره؟
همچنین اعلام کرده مدارک آموزشی باید مستقیم از طرف دانشگاه ارسال بشه اگه این امکان نباشه میشه ایمیل کرد؟
تو فرم نوشته
Educational certificates must be sent directly from the school/university
آخرین سوال اینه که این هزینه بانکی رو همین موقع بهشون بفرستیم چون تو requirementها گفته
Required documentation:
Documentation of financing: Name of sponsor, amount per year (please note that the minimum amount required per year is NOK 94 400,-) confirmation of scholarship, bank guarantee etc. Only citizens from countries outside the EU/EEA need to document financing.
ببخشید که سوالات زیاد بود ولی فکر کنم سوال خیلی از بچه هاست.
با تشکر فراوان
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود احمدجان
اول فوریه آخرین مهلت است.quote scheme مربوط به ایرانیان نمی شود.در صورتی که برای دوره ارشد اقدام می کنید ترجمه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ضروری ست اما ریزنمرات را اگر نتوانستید تهیه کنید مشکلی نیست اما ریزنمرات و مدرک دوره لیسانس ضروری ست.شما بصورت سلف فاینانس باید درخواست ادامه تحصیل کنید یعنی بایستی هزینه های خودتان را مستند کنید و آن را به دانشگاه نشان دهید و این در همین مرحله موردنیاز است.در مرحله اقدام برای ویزا بایستی این پول را به حساب دانشگاه بریزید.البته پس از ورود به نروژ و بازکردن حساب بانکی آن را مجددا بازپس خواهید گرفت
کامران ||
جمعه 27 دی‌ماه سال 1392 ساعت 19:36
سلام .من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی هستم . میخوام واسه ارشد برم نروژ . به لطف راهنمایی شما دانشگاه و رشته خودمم انتخاب کردم . تا فروردین ماه Ielts هم می گیرم مطمعنا با نمره بالای 7 .قدم بعدی چیه ؟ به نظر شما برم این موسسات وکیل بگیرم ؟ اگه میشه راهنماییم کنین .قصدم خیلی جدیه .
امتیاز: 1 0
پاسخ:
درود
اصلا و ابدا نیازی به وکیل نیست.همه شرایط و مراحل در همین مطلب واضح نوشته شده است
کامران ||
شنبه 28 دی‌ماه سال 1392 ساعت 19:14
سلام .خسته نباشید . سایتتون عالیه . من لیسانس مترجمی زبان دارم . می خوام واسه ارشد برم نروژ .Ielts هم با نمره 5 /7 دارم . رشته زبانشناسی دانشگاه ntnu رو انتخاب کردم . به نظر شما وکیل بگیرم واسه کارام . یا نه چون زبانم تا حدی خوبه خودم دنبال کارا باشم . مهمترین مسئله من اینه که اونجا کسی و ندارم . اگه تنها برم می تونم خودم و جم و جور کنم ؟ می تونم کار گیر بیارم؟ خیلی سوال های دیگه داشتم که به لطف سایت عالیتون جواباشو پیدا کردم.
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود کامران جان و سپاس از مهرت
برای ادامه تحصیل مطالب وبلاگ را خوب بخوانید.نیازی به هیچ کسی ندارید.تنهایی می تواتید همه امور را انجام دهید.مشکلی نیست.پیروز باشید
Ali ||
دوشنبه 30 دی‌ماه سال 1392 ساعت 21:40
واسه سال تحصیلی 2015 از الان به ntnu میل بزنم؟ من 6 واحد از لیسانسم مونده بخاطر خدمت سربازی نگه داشتم این واحد ها رو تا خرداد فارغ التحصیل میشم . میتونم واسه ترم پاییز سال 93 تقریبا میشه ماه july ثبت نام کنم؟ شرایطم رو به دانشگاه توضیح بدم؟
امتیاز: 1 0
پاسخ:
درود
بایستی تا پائیز سال بعد صبر کنید.فعلا کار خاصی نمی توانید انجام دهید
رامین ||
پنج‌شنبه 10 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 08:17
سلام.بنده اقایی 31 ساله دارای مدرک کاردانی از مرکز تربیت معلم ر کارشناسی ناپیوسته ادبیات فارسی از دانشگاه ازاد کرج با معدل 16:77 هستم و در حال حاضر در حدود 11 سال به تدریس در مدارس دبیرستان ها و راهنمایی هستم.سوال بنده
1-ایا من میتوانم در کارشناسی ارشد در رشته ای دیگر پذیرش بگیرم؟
2-آیا امکان گرفتن بورس تحصیلی یا پیدا کردن کار با این مدرک برای من در نروژ امکان پذیر هست
باسپاس فراوان
امتیاز: 1 1
پاسخ:
درود
1-بله اما باید واحدهای پیش نیاز آن رشته را گذرانده باشید.اطلاعات بیشتر در مورد پیش نیازها در سایت دانشگاه موردنظرتان موجود است
2-بله البته پس از پایان تحصیلات
مهرداد ||
یکشنبه 20 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 10:43
سلام.قبل هر چیز ازتون بابت این وبلاگ بسیار عالی تشکر میکنم.من مدرک کارشناسی ناپیوسته مهندسی کامپیوتر از یه موسسه غیرانتفاعی با معدل 14 گرفتم.واسه پذیزش ارشد از نروژ آیا باید هم مدرک کارشناسی ناپیوسته با ریزنمرات و هم مدرک کاردانیمو با ریزنمرات رو ترجمه کنم؟ یا فقط مدرک کارشناسی ناپیوسته ترجمه میخواد؟.مدرک دیپلم هم باید ترجمه شه؟ و با معدل 14 واسه ارشد پذیرش میدن؟و ارشد کامپیوتر و آی تی در لینک http://www.studyinnorway.no/sn/Masters-course-search فقط دو یا سه دانشگاه داره؟!!!!! درسته یا نه؟ یعنی تو کل دانشگاهای نروژ فقط این چند دانشگاه ارشد کامپیوتر و آی تی رو دارن؟!!!!!!! البته چندتا سوال شد واقعا عذرخواهی میکنم.تشکر
امتیاز: 2 0
پاسخ:
درود دوست من
تمامی مدارک از دیپلم تا لیسانس را به همراه ریزنمرات ترجمه کنید و بهتر است چند نسخه تهیه کنید که بعدا برای سایر دانشگاهها هم بتوانید ارسال کنید.با معدل پایین هم شانس پذیرش دارید چون شانس پذیرش تنها به معدل بستگی ندارد.در مورد دانشگاهها هم لینک موردنظر را استفاده کنید.نروژ کشوری ست با 5 میلیون جمعیت.بنابراین تعداد دانشگاههای این کشور هم متناسب با جمعیت این کشور است.پیروز باشید
negar ||
دوشنبه 21 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 18:52
سلام
میخواستم بدونم کسی که لیسانس مدیریت صنایع صنعتی تو ایران گرفته با معدل ١٩, میتونه فوق لیسانس بیاد نروژ و رشته نفت اینجا بخونه ؟ یا بیاد لیسانس نفت اینجا بگیر ؟
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود
بله.چرا که نه! شانس خودتان را امتحان کنید
negar ||
دوشنبه 21 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 20:57
اگر ما شخصی را از نظاره مالی و مکانی ضمانت کنیم آیا لازم هست که ٩٥٠٠٠ کرون را به حساب دانشگاه بریزد ؟
آیا پذیرش گرفتن برای لیسانس نیازی به ایلتس دارد یا به زبان نروژی ؟
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود
این مبلغ را شما باید در حسابی که به نام خودتان است واریز کنید و از آن گواهی بگیرید و زمانی که پذیرش گرفتید و خواستید برای گرفتن ویزا اقدام کنید کل پول را باید به حساب دانشگاه واریز کنید.این تنها راه ممکن است.برای دوره های لیسانس بیشتر دوره ها به زبان نروژی هستند.اطلاعات کامل در سایت زیر موجود است
www.studyinnorway.no
محسن ||
چهارشنبه 23 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 20:34
سلام من لیسانس عمران هستم معدلم 16 از دانشگاه ازادبرای ارشد میخوام اقدام کنم دارم ایلتس میخونم 8 سال مرتبط رشتم کار کردم با همسرمو یه بچه 3 ساله میخوام اقدام کنم به نظر شما شانس پذیرش در دانشگاه های فنلاند یا نروژ را دارم با تشکر
امتیاز: 1 0
پاسخ:
درود دوست من
حتما شانس خودتان را امتحان کنید
کامران ||
چهارشنبه 23 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 21:31
سلام خسته نباشید . برای گرفتن ویزای تحصیلی اولین قدم چیه؟ البته بعد ielts .باید به سایت دانشگاه ایمیل بزنم و شرایطم رو توضیح بدم یا باید برم از طریق وزارت نروژ تو تهران اقدام کنم . من میخوام واسه سال 2015 دانشگاه ntnu اقدام کنم .
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود
برای ترم پاییز سال 2015 ثبت نام از ماه دسامبر 2014 شروع می شود.مراحل اقدام در همین مظلب کاملا توضیح داده شده است
کامران ||
چهارشنبه 23 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 21:44
با عرض شرمندگی من یک بار دیگه مطالب این صفحه رو خوندم . و سوالام تغییر کرد. ترم تحصیلی 2015 از کی شروع میشه تو دانشگاه ntnu و اینکه من از کی باید فرم اطلاعات دانشگاه رو پر کنم . فرمی که برای سال 2014 گذاشتید مهلتش گذشته و دیگه باز نمیشه واسه 2015 کی میاد؟ من در حال یاد گیری زبان نروژی هم هستم . به نظر شما این یه امتیاز به حساب میاد واسه قبول شدنم؟ رشتم زبان انگلیسی هستش لیسانسم تا خرداد تموم میشه . با این اوصاف واسه 2015 می تونم اقدام کنم؟ واقعا ممنون از سایت عالیتون
امتیاز: 0 1
پاسخ:
درود
از ماه دسامبر 2014 ثبت نام شروع می شود.می توانید اقدام کنید
زهرا ||
شنبه 26 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 11:30
سلام
میشه لطف کنین بگین حقوق یه دانشجوی دکترای برق در ntnu چقدره؟ و مخارج یک زن و شوهر ماهانه چند کرونه؟ ( شامل همه چیز یعنی خوراک و پوشاک و رفت و امد و کتاب و اجاره خونه مناسب یک یا دو خوابه با هزینه های برق و تلفن و ... !) برا ما دو نفر چقدر میشه؟؟ و چیزی میمونه پس انداز کنیم؟؟
امتیاز: 1 0
پاسخ:
درود دوست من
درحدود 30 تا 35 هزار کرون بسته به نوع دوره دکترای شما متغیر است.البته میزان دریافتی شما پس از کسر حدود 33 درصدی مالیات در حدود 25 هزار کرون خواهد بود. هزینه مسکن برای یک زوج در شهر اسلو با فرض اجاره یک خانه نقلی در منطقه متوسط شهر،در حدود 10 تا 13 هزار کرون است.اگر بطور متوسط 6 تا 7 هزار کرون را هم برای مخارج خورد و خوراک،حمل و نقل و پوشاک (غیر از مسافرت و سایر مخارج متفرقه) درنظر بگیرید،دستکم برایتان در حدود 5 تا 8 هزارکرون پس انداز هم باقی می ماند.البته دقت داشته باشید که تمامی این هزینه ها حدودی ست و بسیار به مدل زندگی و محل زندگی تان در نروژ بستگی دارد.پیروز باشید
زهرا ||
یکشنبه 27 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 08:23
باز هم سلام
خیلی ممنون از توضیحاتتون
خواستم بپرسم این هزینه ها در شهر تروندهایم کمتر میشه؟ آخه یه نفر کمتر از اینها بهم گفت و من هم شک کردم به گفته شون !
اگه ممکنه بگین تو تروندهایم چقدر میشه؟
و آیا خونه های دولتی برای دانشجوهای متهل نیس که مناسب باشه بخصوص برای ما ایرانیها و مسمانها ! که هزینه هامون کمتر بشه؟
و همینطور اگه بچه دار بشیم باید از همین حقوق براش خرج کنیم یا مثل کانادا چیز اضافه هم براش میدن؟
و مخارج بچه حدودا چقدر میشه و هزینه های بیمارستان و دکتر و زایمان رایگانه؟؟!!
خیلی خیلی ممنونم از لطفتون
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود زهرا جان
لطفا مطلب مربوط به هزینه های زندگی در نروژ را در وبلاگ خوب بخوانید
هزینه ها نسبی و متوسط هستند چون میزان واقعی به محل و سبک زندگی خودتان بستگی دارد.بطور متوسط 7300 کرون در ماه برای دانشجوها و زندگی در خوابگاه یعنی در یک اتاق کوچک
زهرا ||
یکشنبه 27 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 12:54
سلام
اول از همه از اینکه وقت میذارین و بچه ها رو راهنمایی میکنین ممنونم
خواستم بپرسم اگه من برای دکترای برق پذیرش بگیرم در NTNU نروژ همسرم همزمان میتونه باهام بیاد و ویزا بهش میدن؟
میشه تا میام من برم نروژویزای الحاقش رو بگیریم و باهم بریم؟؟
و درمورد پدر و مادر ، برای اینکه بیان اونجا چطور باید اقدام کرد و چه مدت طول میکشه که بتونن بیان و مثلا بین 6-12 ماه میشه پیش ما بمونن؟؟
بازم ممنونم
امتیاز: 0 1
پاسخ:
درود و سپاس از توجه شما
بله.امکانش هست.اول شما باید بیایید و سپس درخواست کنید.باهمدیگر ویزا داده نمی شود.برای والدین باید دعوتنامه توریستی بفرستید تا برای مدت کوتاهی بتوانند با ویزای توریستی به دیدن شما بیایند.اطلاعات در این مورد در داخل وبلاگ در بخش مهاجرت به نروژ موجود است.پیروز باشید
mahsa ||
سه‌شنبه 29 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 14:26
salam
bebakhshin khastambeporsam aya daneshgahe NTNU baraye arshade barq- gerayeshe electronic b Englisi dare? power electronic nemikham, uno tu site uni peyda kardam ama elec ro nadidam, Communication ham engar bud.
elec ro mishe daqiq behem begin dare ya na?
va age nadare man mikham biam Trondhiem, che daneshghae digei unja hast k in reshte ro dashte bashe ya hadde aqal b Trondhiem nazdik bashe??
mamnoon misham behem javab bedin ba tozihat lotfal !!!
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود مهسا جان
مهمترین دانشگاه های فنی نروژ دانشگاه NTNU و Oslo و Stavanger و Bergen هستند.برای جستجوی رشته ها به سایت زیر بروید
www.studyinnorway.no
fati ||
شنبه 3 اسفند‌ماه سال 1392 ساعت 04:35
سلام دوست عزیز
اگه ممکنه بهم بگین اگر من پذیرش دکترا از نروژ بگیرم آیا میشه شوهرم از همون اول همراهم بیاد؟ و فرقی داره خانوم پذیرش داشته باشه یا آقا؟
ما نمیخوایم اول من برم بعد شوهرم بیاد بعد از چند ماه! آیا میشه ویزای الحاق رو همون موقع که تو ابران هستیم برا شوهرم بگیریم؟؟
خیلی ممنون از توجه تون
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود
فرقی ندارد که کدام دانشجو می شوید.برای دریافت ویزا گمان نمی کنم بتوانید از همان اول همراه با همسرتان وارد نروژ شوید اما این موضوع را زمانی که نامه پذیرش را گرفتید و به سفارت مراجعه کردید متوجه خواهید شد.پیروز باشید
reza ||
یکشنبه 4 اسفند‌ماه سال 1392 ساعت 13:29
با درود
بچه ها من یه سوال داشتم ممنون میشم که یکی از دوستان به من پاسخ بده. من 8 ماه پیش برای دوره پست دکترا دررشته فیزیک از دانشگاه برگن پذیرش دریافت کردم و بلافاصله برای گرفتن ویزا از طریق سفارت NORWAY در پرتغال اقدام کردم (چون من اکنون به عنوان پست دکترا در پرتغال مشغول به کار هستم) و تا کنون هیچ گونه جوابی در این زمینه از یو دی آی دریافت نکردم و هر بار که تماس گرفتم به من گفتند که مورد شما نیاز به بررسی بیشتری دارد. تا اینکه یک ماه پیش از دانشگاه برگن با من تماس گرفتن که بدلیل تاخیر پذیرش شما منتفی شده است در حالی که ویزای من هنوز در دست بررسی است. جالب اینکه من هفته پیش دوباره ازیک دانشگاه دیگر(NTNU) برای پست دکترا پذیرفته شدم. طی تماسی که با سفارت NORWAY در لیسبون گرفتم از من خواستند که نامه قرارداد جدید را برایشان بفرستم تا آن را ضمیمه مدارک قبلیم کنند. حال با توجه به اینکه این موقعیت برای من از ارزش بالایی برخوردار است چه کاری از من در این شرایط ساخته است. آیا اینکه خودم شخصا حضوری به یو دی آی بروم و شرایطم را توضیح دهم و یا اینکه از استادم بخواهم که یک نامه برای ساپورت من به یو دی آی بنویسد و یا اینکه از طریق یک وکیل در NORWAY کارم را دنبال کنم میتواند نتیجه بخش باشد؟ لطفا اگر هر کدام از دوستان پیشنهادی دارند مطرح کنند چون واقعا به کمک و راهنمایی شما نیاز دارم. ممنون
امتیاز: 0 1
پاسخ:
درود رضا جان
بهترین راه پیگیری قانونی از طریق سوپروایزر است.پیروز باشید
آزاده ||
جمعه 9 اسفند‌ماه سال 1392 ساعت 09:12
سلام
با تشکر از صبر و راهنمایی های شما من به دانشگاه اسلو برای تحصیل در رشته دندانپزشکی نامه دادم آنها گفتند این رشته تنها به زبان نروژی ارایه می شود آیا من می توانم برای زبان نروژی پذیرش بگیرم و بعد از سپری کردن دوره مجددا برای ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی امیدداشته باشم ؟یا کلا این رشته به دانشجویان خارجی ارایه نمی شود؟
آیا این وب سایت در زمینه اخذ پذیرش برای دانشجویان هم فعالیت دارد؟
متشکرم
امتیاز: 1 0
پاسخ:
درود آزاده جان
همانطور که گفتم پذیرش گرفتن در این رشته ها بسیار دشوار است به دلایل گوناگون که مهمترین آن مساله زبان نروژی و ظرفیت محدود پذیرش و همچنین رقابت زیاد است.این وبلاگ هیچگونه فعالیت تجاری ای ندارد و تنها اطلاع رسانی آزاد می کند
مریم ||
دوشنبه 12 اسفند‌ماه سال 1392 ساعت 19:37
سلام من فوق دیپلم کامپیوتر از دانشگاه دولتی دارم آیا می تونم در نروژ برای لیسانس شرکت کنم
امتیاز: 3 0
پاسخ:
درود مریم جان
اگر لیسانس تان را بگیرید می توانید برای دوره ارشد اقدام کنید.برای دوره لیسانس متاسفانه شرایط پذیرش آسان نیست.به سایت زیر مراجعه کنید
www.studyinnorway.no
sima ||
جمعه 16 اسفند‌ماه سال 1392 ساعت 19:58
سلام من در ایران داروسازی خوندم.میخوام نروژ PhD بخونم.میشه لطفا اطلاعاتی راجبه PhD داروسازی در نروژ بدین!!!
امتیاز: 3 1
پاسخ:
درود دوست من
متاسفانه شرایط برای ادامه تحصیل در اینگونه رشته ها در نروژ بسیار دشوار است.صادقانه می گویم بهتر است به فکر کشور دیگری باشید
( تعداد کل: 187 )
   1       2       3       4    >>
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد

تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به زیر آسمان نروژ می باشد