[spoiler]

پلاگین

[/spoiler] زیر آسمان نروژ
X
تبلیغات
رایتل
دوشنبه 25 آذر‌ماه سال 1392 @ 01:16

آشنایی با قوانین و فرهنگ دوچرخه سواری در نروژ


زیر آسمان نروژ: شاید پیش از خواندن این مطلب با خودتان بگویید مگر برای دوچرخه سواری کردن که در هیچ کشوری از دنیا نیازی به داشتن گواهینامه رانندگی ندارد، بایستی تابع قوانین خاصی هم بود و اینکه آیا اگر کسی این قوانین را رعایت هم نکند، مگر جریمه ای هم برایش در نظر گرفته می شود؟! پاسخ این پرسش منفی ست.جریمه ای برای دوچرخه سواران معمولا در کار نیست اما داشتن فرهنگ رانندگی چه در رانندگی با خودرو و چه در رانندگی با دوچرخه پیش از التزام به قانون،نشانه ی رشد فرهنگی آن جامعه در رعایت اصول سلامتی وتوجه آنها به مقوله ی ایمنی شخصی محسوب می شود.

در این مطلب، به نکاتی از قوانین و فرهنگ دوچرخه سواری در نروژ اشاره می شود که دانستن و رعایت آنها برای هر فردی که در این کشور صرفنظر از اینکه دوچرخه سوار باشد یا نباشد، مهم و تاثیرگذار است. 

ادامه مطلب ...
یکشنبه 24 آذر‌ماه سال 1392 @ 18:42

چگونه در زمستان نروژ روی یخ لیز نخوریم؟

زیر آسمان نروژ: شاید یکی از چالش هایی که جمعیت مهاجر تازه وارد در طول فصل زمستان بویژه در کشورهای سردسیری مثل کشورهای اسکاندیناوی با آن روبرو می شوند، چالش راه رفتن روی یخ و مسیرهای لیز در سطح خیابانها و معابر عمومی باشد. چالشی که البته برای مردمان کشورهای اسکاندیناوی بواسطه زندگی طولانی مدت در این شرایط آب و هوایی چالش جدیدی نیست و اغلب راهکارها و فوت و فن های آن را از دوران کودکی یاد گرفته اند اما برای افراد تازه وارد همواره یک علامت سوال بزرگ است و گزارشها همچنین حاکیست که بیشترین آمار شکستگی استخوان و مفاصل در فصل زمستان در کشورهای سردسیر متعلق به جمعیت مهاجر تازه وارد در آن کشورهاست.

در این مطلب قصد داریم به چندین راهکار خیلی ساده برای راه رفتن روی یخ و مسیرهای لیز و همچنین ذکر برخی نکات مهم برای افزایش ایمنی در زمستان اشاره کنیم که شاید برخی از شماها که از آن بی خبر هستید، مطالبی تازه و مفید باشد.

ادامه مطلب ...
شنبه 16 آذر‌ماه سال 1392 @ 20:32

ترویج افراط گرایی و خشونت مذهبی در مسجدی در نروژ

زیر آسمان نروژ: مسجد سومالیایی "توفیق" در شهر "اسلو" نروژ بخاطر تلاش برای ترویج افراط گرایی اسلامی و نشر احکام خشونت آمیز از جمله صدور احکام سنگسار و شلاق برای مسلمانان متاهل و مجرد زناکار و همچنین ابراز تنفر از هر فرد غیرمسلمان که با لقب "کافر" از آنها یاد شده است،مورد بازخواست روزنامه نروژی "آفتن پستن" قرار گرفته است.این در حالیست که تعداد 6000 نفر از اعضای این مسجد را کودکان و نوجوانان زیر بیست سال تشکیل می دهند.سال پیش،این مسجد 2.1 میلیون کرون بودجه ی دولتی دریافت کرده است.

ادامه مطلب ...

شنبه 9 آذر‌ماه سال 1392 @ 14:52

ارزانترین و گرانترین بانکها برای دریافت وام مسکن در نروژ

زیر آسمان نروژ: شاید برای افرادی که بخواهند از بانک خود در نروژ وام خرید مسکن بگیرند،جالب باشد اینکه بدانند کدام بانکها برای چه مقدار از وام مسکن ارزانترین سود را ارائه می کنند و کدام بانکها جزو گرانترین ها هستند.بسته به اینکه شما در نروژ از چه شرایط شغلی و خانوادگی برخوردار هستید و اینکه سقف وام شما تا چه میزان است،انتخاب ارزانترین بانک با کمترین سود ممکن هم متفاوت خواهد بود.

ادامه مطلب ...
شنبه 9 آذر‌ماه سال 1392 @ 13:18

نخست وزیر جدید نروژ: نروژ بیش از اندازه گران است

Photo: Statsministerens kontor

زیر آسمان نروژ: "ارنا سولبرگ" Erna Solberg-نخست وزیر نروژ- معتقد است که هزینه های زندگی در نروژ به بالاترین میزان خود در دهه های اخیر رسیده است و این امر می تواند منجر به کاهش سطح رقابت در بازارهای جهانی و همچنین افت کیفیت سلامت عمومی جامعه شود. وی در دولت جدید خود تصمیم دارد تا هزینه های عمومی در نروژ را از راه سیاست های کاهش مالیاتی، آزادسازی بازار سرمایه و کاهش هزینه های استخدامی شرکت ها کاهش دهد.سولبرگ در سیاست اقتصادی دولت جدید خود تصمیم گرفته تا بودجه عمومی کشور را بر مبنای استفاده بیشتر از درآمدهای صندوق ذخیره نفتی کشور بنا کند.هرچند "ینس استولتنبرگ"-نخست وزیر پیشین نروژ- مخالف این تصمیم دولت جدید برای استفاده هر چه بیشتر از محل صندوق درآمدهای نفتی برای توسعه صنعتی و تامین بودجه پروژه های عمرانی در کشور است و آن را پاسخی برای کاهش هزینه های عمومی در نروژ نمی داند.

ادامه مطلب ...


تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به زیر آسمان نروژ می باشد