[spoiler]

پلاگین

[/spoiler] فرصت تحصیل رایگان در دانشگاههای فنلاند- ترم پائیز 2014 میلادی - زیر آسمان نروژ
X
تبلیغات
رایتل
شنبه 11 آبان‌ماه سال 1392 @ 08:30

فرصت تحصیل رایگان در دانشگاههای فنلاند- ترم پائیز 2014 میلادی


                  

زیر آسمان نروژ: تحصیل در دانشگاههای کشور فنلاند در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد رایگان و بدون پرداخت شهریه تحصیلی است اگرچه دانشجویان غیراروپایی در برخی دانشگاهها و در برخی رشته های خاص ملزم به پرداخت شهریه تحصیلی خواهند بود.در این مطلب به شرایط و مراحل اقدام برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاههای فنلاند برای ترم آینده تحصیلی یعنی ترم پاییز سال 2014 میلادی اشاره می کنیم.شما برای اقدام تحصیلی نیازی به هیچ موسسه و شخص و شرکتی ندارید.تمامی مراحل از ابتدای مرحله ثبت نام و ارسال مدارک تا مرحله دریافت ویزای دانشجویی و ورود به کشور فنلاند و آغاز درس و کلاس،همه و همه را خودتان می توانید انجام دهید.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد(MSc) برای ترم پائیز سال 2014 میلادی

برای تمامی دانشجویان بین المللی که تمایل به ادامه تحصیل در فنلاند دارند این امکان وجود دارد که در مقطع کارشناسی ارشد Master برای رشته ها و دوره هایی که به زبان انگلیسی تدریس می شوند اقدام کنند.

چه رشته ای را در کدام دانشگاه فنلاند بخوانم؟!

برای اینکه ابتدا رشته موردنظر خودتان را در تمامی دانشگاههای موجود در کشور فنلاند جستجو کنید بهتر است مستقیما به اینجا بروید تا با کمی جستجو رشته و دانشگاه موردنظرتان را انتخاب کنید.


مهمترین دانشگاههای کشور فنلاند عبارتند از:


دانشگاه هلسینکی


دانشگاه تورکو University of Turku


دانشگاه آلتو Aalto University


دانشگاه اوولو Univeristy of Oulu


دانشگاه تمپر University of Tampere


دانشگاه فنلاند شرقی University of Eastern Finland


دانشگاه لاپیرانتا Lappeenranta University


دانشگاه واسا Vassa University


University of Jyväskylä


دانشگاه لاپلاند Lapland University


شهریه احتمالی برای برخی رشته ها در برخی دانشگاههای فنلاند برای دانشجویان غیراروپایی

دولت فنلاند از سال 2010 میلادی بصورت آزمایشی ادامه تحصیل در برخی رشته های دوره های کارشناسی ارشد را برای دانشجویان غیراروپایی مشمول پرداخت شهریه کرده است.این دوره آزمایشی پنج ساله قرار است در پایان ماه دسامبر سال 2014 میلادی برچیده شود و پس از آن دولت و پارلمان فنلاند نتایج بدست آمده از این دوره آزمایشی را بررسی خواهند کرد و سپس در مورد اینکه این طرح تداوم داشته باشد یا نداشته باشد تصمیم گیری خواهد شد اما چیزی که در حال حاضر مشخص است این است که بر اساس قانون برخی دانشگاهها در برخی رشته ها کماکان از دانشجویان غیراروپایی شهریه تحصیلی دریافت می کنند اما گفته می شود با توجه به اینکه ترم پائیز سال 2014 میلادی ترم آخر این طرح آزمایشی خواهد بود، "به احتمال بسیار زیاد" برای ترم پائیز سال 2014 میلادی،بسیاری از این دانشگاهها دیگر از دانشجویان غیراروپایی شهریه تحصیلی دریافت نخواهند کرد.

فهرست برخی از دوره های کارشناسی ارشد که در برخی از دانشگاههای فنلاند "احتمالا" شامل پرداخت شهریه می شوند در اینجا آمده است.شهریه احتمالی رشته های مختلف متفاوت است اما پیش بینی می شود بطور متوسط به 8000 یورو در سال بالغ شود.اطلاعات تکمیلی در مورد "شهریه های احتمالی" برای دانشجویان غیراروپایی را می توانید در اینجا مشاهده نمایید.


نحوه اقدام برای دریافت پذیرش تحصیلی

روش اقدام کردن برای دریافت پذیرش تقریبا برای همه دانشگاهها به یک شکل است.بنابراین فرض می کنیم که دانشگاه انتخابی شما،دانشگاه هلسینکی فنلاند باشد.با این پیش فرض،تمامی مراحل اقدام را با هم مرور می کنیم:


دانشگاه هلسینکی University of Helsinki

دانشگاه هلسینکی مهمترین و قدیمی ترین دانشگاه کشور فنلاند محسوب می شود که در شهر هلسینکی-پایتخت فنلاند- قرار دارد و در سال 1640 میلادی تاسیس شده است. این دانشگاه تماما دولتی، در حال حاضر دارای بیش از 40 هزار دانشجو از سرتاسر دنیاست و دارای چهار Campus می باشد.

11 دانشکده هسته اصلی دانشگاه هلسینکی را تشکیل می دهند:

دانشکده فلسفه

دانشکده حقوق

دانشکده پزشکی

دانشکده هنر

دانشکده علوم پایه

دانشکده داروسازی

دانشکده علوم طبیعی

دانشکده علوم اجتماعی

دانشکده علوم کشاورزی و جنگلداری

دانشکده دامپزشکی


قدم نخست: اطلاع از آخرین مهلت ارسال درخواست نامه های تحصیلی (ددلاین ها)

یکی از مهمترین نکاتی که باید قبل از اقدام کردن بدانید این است که اساسا تا چه زمانی وقت دارید که مدارک موردنیاز را در اسرع وقت تهیه و ارسال کنید.برای هر دانشگاه این ددلاین ها ممکن است متفاوت باشد.بطور مثال،برای دانشگاه هلسینکی،زمان اقدام برای دوره های کارشناسی ارشد از تاریخ 2 دسامبر 2013 میلادی الی 31 ژانویه سال 2014 میلادی می باشد.برای سایر دانشگاههای فنلاند،ددلاین ها یا آخرین تاریخ های اقدام را می توانید در اینجا مشاهده کنید.

این بازه ی زمانی مدتی است که شما فرصت دارید در طی آن در سایت رسمی پذیرش برای تمامی دانشگاههای فنلاند در یک حساب کاربری بسازید،رشته و دانشگاه خود را انتخاب کنید و سپس مدارک موردنیاز را ارسال نمایید.

قدم دوم: انتخاب نهایی رشته و یا دوره تحصیلی موردعلاقه خود

اطلاعات در مورد تمامی دوره ها و رشته هایی که در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شوند و فرصت اقدام برای پذیرش در آنها برای ترم پائیز سال 2014 میلادی را می توانید در اینجا بطور کامل مشاهده کنید.همچنین، می توانید از تعداد افراد پذیرفته شده در دوره های مختلف تحصیلی در سال 2012 میلادی در اینجا اطلاع پیدا کنید.

اطلاعات عمومی و کلی در مورد دانشگاه هلسینکی را هم می توانید در قالب یک فایل PDF در اینجا دریافت کنید.

شما می توانید همزمان برای سه رشته مختلف در این دانشگاه درخواست پذیرش تحصیلی داشته باشید.البته توجه کنید که در اینصورت بایستی برای هر رشته یک سری مدارک جداگانه ارسال کنید.

قدم سوم: ایجاد حساب کاربری و ثبت نام در سایت

شما در فرصت زمانی ذکر شده در بالا مهلت دارید تا در سایت دانشگاه ثبت نام کنید.برای ثبت نام در اوایل ماه نوامبر 2013 میلادی باید به این صفحه بروید و پس از ایجاد یک نام کاربری و ثبت نام،ایمیلی برایتان به نشانی الکترونیکی که در زمان ثبت نام ذکر کرده اید ارسال می شود که از آن طریق می توانید وارد حساب کاربری شخصی تان شوید و سپس برای دوره موردنظرتان اقدام کنید.


قدم چهارم: تهیه و ارسال مدارک موردنیاز برای اقدام

بطور کلی، هر دپارتمان یا دانشکده در این دانشگاه شرایط ورودی برای رشته و دوره های خود را بطور جداگانه و خاص در سایت اختصاصی خود بطور واضح و صریح درج نموده است.برای این کار به اینجا بروید و دپارتمان و سپس رشته یا دوره تحصیلی موردنظر خودتان را انتخاب کنید تا از تمامی شرایط ورودی اطلاع پیدا کنید.


اصلی ترین مدارک موردنیاز:

اما تقریبا تمامی دپارتمانها در برخی مدارک موردنیاز برای پذیرش مشترک هستند.این مدارک عبارتند از:

۱- ترجمه رسمی آخرین مدرک تحصیلی(مقطع کارشناسی)

۲- ترجمه رسمی ریزنمرات مقطع کارشناسی (ترجمه مدارک تحصیلی داخل ایران باید ممهور به مهر وزارت امورخارجه و دادگستری باشد)

۳- مدرک زبان انگلیسی تافل یا آیلتس

شرایط مدرک زبان انگلیسی برای "دانشگاه هلسینکی" برای ترم پائیز 2014 میلادی در اینجا نوشته شده است.

برای ثبت نام آنلاین آزمون زبان انگلیسی آیلتس IELTS در ایران می توانید به اینجا مراجعه کنید.اگر هم دوست دارید که بجای آیلتس،تافل TOEFL امتحان دهید می توانید برای ثبت نام در آزمون تافل TOEFL به اینجا مراجعه کنید.

توجه هم داشته باشید که نتیجه مدرک زبان انگلیسی معمولا بایستی مستقیما از سوی سازمان مسئول برگزارکننده آزمون به دانشگاه موردنظرتان ارسال شود.بنابراین ضروری است که در زمان ثبت نام برای آزمون زبان انگلیسی، نام دانشگاههای موردنظرتان را برای دریافت نتیجه آزمون زبان دقیقا مشخص نمائید.

توجه کنید که برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاههای فنلاند، نیازی به ارسال اصل مدارک تحصیلی نیست بلکه ترجمه رسمی مدارک تحصیلی شما به زبان انگلیسی کفایت می کند.

مدارک تکمیلی اختیاری یا اجباری دیگر:

مدارک تکمیلی دیگری که بسته به دوره موردنظرتان در سایت دانشکده مربوطه ممکن است از شما در زمان اقدام درخواست شود عبارتند از:

۱- Motivation Letter یا همان نامه علاقه مندی شما مبنی بر توضیح دلایل علاقه مندی و مهمترین انگیزه  های شما برای تحصیل در یک دوره خاص.برای اطلاع از اجباری یا اختیاری بودن ارسال این مدرک به سایت دانشکده و دوره موردنظرتان در اینجا مراجعه کنید.

۲- رزومه Resume یا نامه سوابق کاری و تحصیلی شما (حداکثر در دو صفحه A4)


قدم پنجم: ارسال مدارک

تمامی درخواستهای پذیرش باید پس از تکمیل مدارک موردنیاز، به نشانی زیر در فنلاند پست شوند.بهتر است از پستهای سفارشی TNT یا DHL استفاده کنید(ارسال مدارک از طریق ایمیل مجاز نمی باشد).تمامی تقاضانامه های تحصیلی برای تمامی دانشگاههای فنلاند بصورت متمرکز در این مرکز بررسی و ارزیابی می شوند.

University Admissions Finland
Yliopistonkatu 2
FI-00170 Helsinki
Finland
قدم ششم:انتظار برای دریافت پاسخ نهایی اقدام

پس از ارسال تمامی مدارک و فرمهای اصلی،باید منتظر بمانید تا در اواخر ماه آپریل و یا در اوایل ماه می 2014میلادی،نتیجه نهایی پذیرش ها اعلام شود.زمان دقیق اعلام نتایج برای هر دپارتمان دانشگاه هلسینکی متفاوت است که اطلاعات بیشتر را می توانید در اینجا بیابید.

در صورت قبولی،می توانید از طریق سفارت فنلاند در ایران و یا سفارت فنلاند در محل زندگی تان در هر جایی که هستید برای دریافت ویزای دانشجویی خود اقدامات لازم را انجام دهید و نهایتا با دریافت ویزای دانشجویی در تابستان سال 2014 میلادی وارد فنلاند شوید.

برای اطلاع از مدارک و شرایط مورد نیاز برای دریافت ویزای دانشجویی فنلاند پس از دریافت پذیرش تحصیلی،می توانید به سایت سفارت فنلاند در تهران در اینجا مراجعه کنید.


شما می توانید مراحل کلی فرایند اقدام را در اینجا هم بطور خلاصه مرور کنید.


شانس دریافت پذیرش

بسیاری از متقاضیان تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور معمولا نگران این هستند که بطور مثال آیا می توانند با معدل متوسط یا پائین در عین حالی که در ایران از دانشگاه آزاد یا دانشگاههای پیام نور و غیرانتفاعی و غیره فارغ التحصیل شده اند،همچنان شانس پذیرش  داشته باشند یا نه! پاسخ مثبت است چون در فرایند دریافت پذیرش شما عوامل مختلفی مجموعا اثرگذار هستند نه تک تک عوامل به تنهایی.مدرک تحصیلی،ریزنمرات،نمره زبان انگلیسی،ظرفیت دانشگاه در آن رشته خاص و بسیاری از عوامل دیگر همگی نقش مهمی در این فرایند دارند.


تحصیل در مقطع دکترا PhD در دانشگاه هلسینکی


دوره دکترا در بیشتر رشته های تحصیلی در دانشگاههای فنلاند همانند سایر کشورهای اروپایی دارای ددلاین مشخصی نیست.با این همه برای برخی رشته ها در دانشگاه فنلاند ددلاین مشخصی برای اقدام وجود دارد.اطلاعات تکمیلی را می توانید در اینجا ببینید. شما در هر زمانی می توانید برای موقعیت های خالی که بطور معمول در سایت هر دانشکده در بخش vacancies قرار می گیرد اقدام کنید.جهت اقدام برای دوره دکترا بایستی مدرک فوق لیسانس تان را دریافت کرده باشید و بتوانید نظر مثبت یک استاد راهنما را در دپارتمان دانشکده موردنظرتان برای انجام یک کار تحقیقاتی-پژوهشی جلب کنید.شما می توانید پروپوزال یا طرح تحقیقاتی پیشنهادی یا ابتکاری خودتان
Research Proposal را ارائه کنید و آن را همراه با تمامی مدارک تحصیلی تان و طرح تحقیقاتی پیشنهادی خودتان به نشانی پستی که برای هر دانشکده متفاوت است ارسال کنید.برای اطلاعات بیشتر به سایت دانشکده موردنظرتان و سپس قسمت postgraduate applicants مراجعه کنید.نشانی وبسایت های دانشکده های دانشگاه هلسینکی در بالا آمده است.

دوره دکترا PhD در فنلاند بطور معمول سه سال است و حقوق ماهیانه پس از کسورات مالیاتی، در حدود 2000 یورو است.برای افزایش شانس دریافت پذیرش برای دوره دکترا،داشتن مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاههای اروپا مزیت بزرگی برای شما محسوب می شود.با اینحال در طی سالیان اخیر دانشجویان ایرانی ای هم بوده اند که مستقیما از داخل ایران برای ادامه تحصیلات در دانشگاههای کشور فنلاند پذیرش شده اند و هم اکنون در حال تحصیل هستند.


تحصیل در مقطع لیسانس Bachelor در دانشگاه هلسینکی

تحصیل در تمامی دوره ها و رشته های دانشگاههای کشور فنلاند و از جمله در دانشگاه هلسینکی در مقطع لیسانس(کارشناسی) به زبان فنلاندی و سوئدی است. زبان فنلاندی زبان اصلی بیشتر دوره ها و زبان سوئدی در برخی رشته های خاص زبان رسمی تدریس می باشد.یک آزمون ورودی زبان فنلاندی و یا سوئدی هم برای ورود به تمامی رشته ها برگزار می شود. تمامی اطلاعات موردنیازتان در این زمینه را می توانید در اینجا مشاهده کنید.


هزینه های متوسط زندگی در فنلاند

در فنلاند هم همانند کشور نروژ بیشتر دانشگاههای دولتی از دانشجویان داخلی و خارجی هزینه ای برای تحصیل و شهریه تحصیلی دریافت نمی کنند.بنابراین هزینه زندگی دانشجویی تنها هزینه ای است که فرد دانشجو باید متقبل شود.فنلاند جزو کشورهای حوزه یورو محسوب می شود که دارای واحد پولی یوروست.اما بطور تقریبی، هزینه های زندگی یک دانشجو در فنلاند بطور ماهیانه به شرح زیر است:

* اجاره خانه دانشجویی: 200 تا 300 یورو

* خورد و خوراک: 200 تا 300 یورو 

* هزینه های درسی و حمل و نقل(کتاب و جزوه و...): 100 یورو

* سایر هزینه های شخصی متفرقه(خرید،سفر و...):  200 تا 300 یورو

* مجموع: متغیر (بسته به شرایط زندگی شما) بین 700 تا 1000 یورو

با همه اینها در حال حاضر بر اساس آماری که در اینجا اعلام شده است،حداقل هزینه زندگی در فنلاند برای یک فرد دانشجوی مجرد و تنها بین 700 تا 900 یورو است اما با توجه به شهر محل زندگی و شرایط زندگی شما و اینکه در چه اتاق یا آپارتمانی و با چه امکاناتی زندگی می کنید،هزینه های زندگی دانشجویی نیز می تواند متفاوت باشد.بر اساس آمارهایی که توسط خود دانشجویان در حال تحصیل در کشور فنلاند اعلام می شود هزینه زندگی دانشجویی بطور متوسط و در خوشبیانه ترین حالت ممکن از 500 یورو به بالاست.این هزینه شامل هزینه اجاره خونه،خورد و خوراک و حمل و نقل درون شهری می شود.


نقشه کشور فنلاند و شهرهای مهم آن


منابع و پیوندهای مربوط:


سایت دانشگاه هلسینکی


اطلاعات عمومی از تحصیل در فنلاند (به زبان انگلیسی)


سایت سفارت فنلاند در ایران (اطلاعات درباره روادید فنلاند)


سایت اداره مهاجرت فنلاند


صفحه فیسبوک وبلاگ زیر آسمان نروژ


نگارش و تنظیم: علی مهدی پور


*درصورتی که قصد لینک این صفحه را دارید،از نوار تولبار بالای صفحه به کل مطلب لینک کنید.لطفا مطالب را بدون ذکر منبع در جایی کپی نکنید.هرکدام از ما با رعایت حقوق نویسنده می توانیم به غنای فرهنگ کپی رایت در ایران کمک کنیم.

نظرات (188)
مازیار ||
دوشنبه 13 آبان‌ماه سال 1392 ساعت 09:15
سلام ممنون از اطلاعاتتون

اینجور که بنظر میاد فنلاند شرایطی مشابه داره با نروژ با این تفاوت که هزینه زندگی معادل با جایی مثل آلمان داره برای یک دانشجو که از نروژ پایین تره و یک امتیازه برای منی که self-financed هستم اما متاسفانه دانشگاه هلسینکی که احتمالا مشهور ترین دانشگاه و پایتختشون هم هست رشته های فنی نداره. اگه میشه لطفا چند تا دانشگاه فنی شون رو هم بگین که موقعیت مکانی زیاد شمالی هم نداشته باشه

مرسی
امتیاز: 7 4
پاسخ:
درود دوست عزیز
از سایت زیر می توانید تمامی دانشگاهها را رصد کنید
http://www.studyinfinland.fi/what_to_study/study_programmes_database
عطیه ||
سه‌شنبه 28 آبان‌ماه سال 1392 ساعت 16:12
سلام و خسته نباشد
من میخام واسه مستر در فنلانداپلای کنم ولی مشکل دارم .
فقط واسه ی دانشگاه اطلاعات وجود داره .
واسه computer Science- Engineering میتونید منو راهنمایی کنید که چنتا دانشگاه این رشترو داره چون من نتونستم پیدا کنم . ممنون میشم.
ی سوال دیگه که اینها هم مجانی هاست تحصیل در مقطع ارشد.
ممنون
امتیاز: 3 1
پاسخ:
درود دوست من
این مطلب شما را با روند اقدام برای یک دانشگاه آشنا می کند و انتظار می رود خودتان با توجه به راهنمایی های لازم بتوانید برای سایردانشگاهها به همین روال خودتان اقدام کنید.کار سختی نیست.برای شهریه داشتن یا نداشتن هر دانشگاه در هر رشته خاص کمی وقت بگذارید و سایت دانشگاه و شرایط بخش پذیرش آن رشته خاص را چک کنید.رشته ها را می توانید در زیر بیابید
http://www.studyinfinland.fi/what_to_study/study_programmes_database
محبوبه ||
یکشنبه 8 دی‌ماه سال 1392 ساعت 17:21
سلام من لیستنس اموزش زبان هستم و میخوام برای خمین رشته در مقطع فوق اقدام کنم، به نطرتون پدیرش رایگان میدن ؟
و کدوم دانشگاه باید اپلای کنم ؟
امتیاز: 3 0
پاسخ:
درود محبوبه جان
بله.امکانش هست.همین مطلب را خوب بخوانید.فهرست دانشگاهها درج شده است.کمی در سایت دانشگاهها جستجو کنید
رضا ||
جمعه 13 دی‌ماه سال 1392 ساعت 21:56
سلام من الان سال سوم دبیرستان هستم می خوام بعد دیپلمم برای خارج اقدام کنم خاستم بدونم من می تونم مستقیم برای دانشگاه اقدام کنم یا باید کالج برم اگه کاج برم لیست کالج های فنلاندو میشه برام بزارین ممنون
امتیاز: 14 4
پاسخ:
درود رضا جان
http://www.studyinfinland.fi/what_to_study/study_programmes_database
ساسان ||
سه‌شنبه 17 دی‌ماه سال 1392 ساعت 19:14
سلام آیا زبان تدریس برای ارشد در دانشگاههای فنلاند و نروژ انگلیسی هست یا زبانهای همون کشورها ؟
امتیاز: 1 2
پاسخ:
درود
زبان انگلیسی برای بیشتر دوره های مقطع ارشد
Ali ||
پنج‌شنبه 19 دی‌ماه سال 1392 ساعت 19:59
سلام
برای دوره کارشناسی که به زبان فنلاندی هست ایا دانشجو باید زبان فنلاندی رو قبل از امدن به فنلاند یاد بگیره یا بعد از پذیرش گرفتن به فنلاند میتونه بیاد وبه کلاس های اموزش زبان فنلاندی بره؟
امتیاز: 3 2
پاسخ:
درود علی جان
اگر پیش از آمدن زبان را بلد نباشید بایستی یک دوره زبان را ابتدا در فنلاند بگذرانید و امتحان دهید تا سپس وارد دوره اصلی شوید.اطلاعات بیشتر در داخل سایت رسمی اقدام تحصیلی موجود است
سیاوش ||
یکشنبه 22 دی‌ماه سال 1392 ساعت 22:53
با سلام
من مهندس شیمی هستم از دانشگاه آزاد کرمانشاه با سه سال سابقه کار
دانشنامه من هنوز نیومده و یه گواهی موقت بهم دادن که قابل ترجمه نیست چی کار باید بکنم؟ برم سازمان مرکزی دانشگاه آزاد بگم میخوام واسه اپلای مستر تو خارج از ایران نتیجه میده؟
اگه ممکنه بهم ایمیل بدین
امتیاز: 2 1
پاسخ:
درود سیاوش جان
گواهی موقت را هم می توانید ارائه کنید
سهیل ||
یکشنبه 29 دی‌ماه سال 1392 ساعت 23:57
با سلام.
من ترم آخر مهندسی عمران هستم.ریز نمراتمو چه طوری می تونم بگیرم.کلا با این شرایط اپلای کردن دانشگاه های اروپایی چه جوریاست؟چون نه مدرکمو گرفتم، نه ریزنمراتو بهم می دن،دیپلم هم دستشونه.آیا ترجمه ناجیت به دردشون می خوره؟
ممنون می شم اگر راهنماییم کنین
امتیاز: 1 1
پاسخ:
درود
پس از دریافت مدرک می توانید ریزنمرات را هم دریافت کنید.مدرک موقت هم برای برخی دانشگاهها قابل قبول است.مدرک زبان هم که ضروری ست
چغندر ||
چهارشنبه 16 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 02:54
مثل همیشه عالی بود فقط من تصور می کنم آدرس دانشکده ی فلسفه اینه:
http://www.helsinki.fi/phca/
اونی که شما گفتی دانشکده ی الهیات است. شاید هم من اشتباه می کنم. اما عالی بود ممنونم
امتیاز: 1 0
پاسخ:
سپاس
Neda ||
یکشنبه 20 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 21:22
Salam man taze lisanse omran gereftam AMA riz nomarat am khub nistan mikham bedunam moshkeli ijad mishe?moadele kole man 15 hast va mikham arshad azad memari bekhunam bad vase doctora beram fanland.
Moshkeli Ba moadel nist?a Inke vase memari koja beram behtare ke arzun bashe hazine zendegi va badan talash konam vase eghamat va Kar peida kon am bemunam unja
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود ندا جان
ریزنمرات حتما باید همراه با مدرک ترجمه رسمی بشود.معدل مهم است اما مجموعه ای از عوامل باهمدیگر در نهایت تعیین کننده هستند.نمره زبان هم مهم است.بنابراین با هر پتانسیلی که دارید اقدام کنید و شانس تان را امتحان کنید.در مورد رشته معماری اطلاعات زیادی ندارم اما فکر می کنم دانشگاههای اسکاندیناوی در این زمینه خوب هستند.هزینه زندگی در اسکاندیناوی به نسبت سایر نقاط اروپا بالاست.هزینه های زندگی در نروژ در داخل وبلاگ نوشته شده است.پس از پایان تحصیلات هم می توانید برای کار مرتبط اقدام کنید
Mina ||
پنج‌شنبه 1 اسفند‌ماه سال 1392 ساعت 14:24
سلام من ارشد مهندسی پزشکی دارم می خوام ببینم اگر بخوام در رشته دندان پزشکی یا پزشکی ادامه تحصیل بدم می تونم کار هم بکنم ؟ آیا به دانشجوهای پزشکی و دندان پزشکی شون هم حقوق می دن ؟

چون گفته برای PHD فقط حقوق ماهیانه می دن.
امتیاز: 1 1
پاسخ:
درود مینا جان
تحصیل در مقطع دکترا در نروژ و فنلاند و سوئد شغل محسوب می شود و حقوق ماهیانه دارد و این محدود به رشته خاصی نمی شود
mahfam ||
جمعه 2 اسفند‌ماه سال 1392 ساعت 03:03
khundam va chon ounja bachelore mdan mikhastam beporsam aya emkane tahsil master be englisi dar fvinland hast dar hamin reshteh yani master of pharmacy ba sepas ba salam man Philippine darusazy
امتیاز: 1 1
پاسخ:
بله.امکانش هست
mahfam ||
شنبه 3 اسفند‌ماه سال 1392 ساعت 10:42
va kodum daneshgah ba che quality ageh emkanesh hast kami bishtar rahnamaiey konid mamnoon misham ba pouzesh vali eshareiy nakardid ba che hazine
امتیاز: 1 0
پاسخ:
لطفا کمی وقت بگذارید و خوب همین مطلب را بخوانید.همه چیز توضیح داده شده است
mehrdad ||
شنبه 3 اسفند‌ماه سال 1392 ساعت 15:49
با سلام من لیسانس مهندسی معماری دارم.می خواهم برای یکی از دانشگاه های فنلاند اپلای کنم. می خواستم بدونم می تونم برای ارشد (مستر) در یکی از این دانشگاه ها بورس (fund) بشم؟
آیا دانشگاه هایی هستند که شرایط بورس را داشته باشند؟
امتیاز: 3 1
پاسخ:
درود مهرداد جان
لطفا این مطلب را خوب بخوانید.همه چیز توضیح داده شده است.برای اطلاع از شرایط بورس در سایت دانشگاه موردنظرتان جستجو کنید
محمد مقیمی ||
شنبه 3 اسفند‌ماه سال 1392 ساعت 21:22
سلام من کارشناس ارشد حقوق بشر از دانشگاه تهران و وکیل دادگستری هستم. آیا می تونم برای دکترا از یکی دانشگاه های نروژ یا فندلاند پذیرش بگیرم؟ در ضمن من 36 ساله ام و معدلم 17/36 است و چند تا مقاله هم دارم و 6 سال سابقه کار وکالت دارم.
با سپاس از راهنمایی شم.
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود دوست عزیز
بهتر است برای دوره ارشد اقدام کنید.پذیرش مستقیم برای دکترا با توجه به شرایط شما سخت است
آزاده ||
یکشنبه 4 اسفند‌ماه سال 1392 ساعت 18:26
سلام من لیسانس زیست شناسی دارم و می خواهم در رشته دندانپزشکی اقدام کنم 1-آیا می بایست در آزمون ورودی شرکت کنم ؟
2- می توانم واحدهای مشترک را معادل سازی کنم؟
3- برای ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی شرط سنی وجود دارد؟
4- آیا می توانم برای دختر 6 ساله ام ویزای همراه بگیرم ؟
امتیاز: 1 1
پاسخ:
درود آزاده جان
شرط سنی وجود ندارد اما امکان پذیرش برای شما با توجه به شرایط تان بسیار ضعیف است.شرایط پذیرش در رشته های پزشکی در کشورهای اروپایی متاسفانه حتی برای شهروندان این کشورها هم بسیار دشوار و زمانبر است.بهتر است به پذیرش در مقطع ارشد فکر کنید.در صورت گرفتن پذیرش می توانید ویزای دانشجویی بگیرید و همراه با فرزندتان مهاجرت کنید
الهه ||
یکشنبه 4 اسفند‌ماه سال 1392 ساعت 20:57
سلام من لیسانس معماری دارم و معدلم ١٧/٥ است و میخام پزشکی بخونم ایا امکانش هست؟ و اینکه راهی هست که بدون مدرک زبان(ایلتس ...) پذیرش گرفت؟ مثلا به زبان فنلاندی بخوام بخونم باز هم ایلتس میخاد؟
ممنون
امتیاز: 1 0
پاسخ:
درود الهه جان
برای پذیرش در دوره های لیسانس باید زبان فنلاندی یا سوئدی بخوانید که جزئیات آن در این مطلب نوشته شده است.بدون مدرک زبان امکان پذیرش وجود ندارد.بهتر است تا در ایران هستید مدرک زبان خودتان را بگیرید چون در ایران این کار بسیار کم هزینه تر است
برای پذیرش در دوره های پزشکی شرایط بسیار دشوار است و با لیسانس معماری کاری نمی توانید انجام دهید.پیشنهاد می کنم به دانشگاههای نروژ برای دوره ارشد فکر کنید.پیروز باشید
پویا ||
شنبه 24 اسفند‌ماه سال 1392 ساعت 00:19
با سلام من کاردانی علوم دامی دارم و برای کارشناسی میخوام اقدام کنم .
میخواستم ببینم کی باید شروع به گرفتن ایلس کنم.

و اینکه کی باید مدارکمو به دانشگاهاشون ارسال کنم؟

بازم ممنون از راهنمای های خوبتان
امتیاز: 1 1
پاسخ:
درود
برای ترم پائیز 2015،بایستی تا ماه اکتبر یا نوامبر 2014 مدارک تان تکمیل باشد تا بتوانید اقدام کنید
زهره ||
شنبه 24 اسفند‌ماه سال 1392 ساعت 00:25
سلام من دانشجوی کارشناسی ارشد اموزش زبان انگلیسی هستم. ایا در فلاند دکتراهم بصورت رایگان تدریس میشود؟

ممنون از راهنماییتون
امتیاز: 1 1
پاسخ:
درود زهره جان
دکترا شغل محسوب می شود و حقوق ماهیانه دارد.لطفا به مطلبی در همین رابطه در بخش تحصیل در نروژ مراجعه کنید
شیما ||
سه‌شنبه 5 فروردین‌ماه سال 1393 ساعت 20:52
با سلام و تشکر
من لیسانس مهندسی برق الکترونیک هستم میخاستم بپرسم برای این رشته کدوم دانشگاهها بهترن؟ممنون میشم راهنمایی کنید
امتیاز: 3 1
پاسخ:
درود شیما جان
همین مطلب را خوب بخوانید.خودتان براحتی می توانید دانشگاه تان را بر اساس رشته تان پیدا کنید.همه دانشگاهها رشته های فنی و مهندسی را ندارند
فاطمه ||
چهارشنبه 6 فروردین‌ماه سال 1393 ساعت 07:31
سلام
من ارشد مشاوره دانشگاه ازاد هستم 6تا مقاله علمی پژوهشی دارم.چطور می تونم برای دکتری فنلاند اقدام کنم؟
ممنون از راهنماییتون
امتیاز: 4 2
پاسخ:
درود فاطمه جان
همین مطلب را خوب بخوانید
حمید ||
جمعه 8 فروردین‌ماه سال 1393 ساعت 14:22
سلام
من دانشجوی کارشناسی مهندسی کامپیوتر - نرم افزار هستم
می خواستم بدونم برای دوره ی کارشناسی ارشد،با توجه به رشته ام، در کدام دانشگاه فنلاند می توانم تحصیل کنم؟
ممنون
امتیاز: 8 1
پاسخ:
درود حمید جان
همین مطلب را خوب بخوانید.همه چیز توضیح داده شده است
افسانه ||
یکشنبه 10 فروردین‌ماه سال 1393 ساعت 13:20
سلام
دانشجوی ارشد مهندسی صنایع هستم اما دفاع نکردم میشه راهنمایی بفرمائید که اگر مدرک ارشد رو داشته باشم بهتره یا اینکه میتونم قبل از اتمامه ارشد اقدام کنم
2- تحصیل در رشته مهندسی صنایع در فنلاند رایگان هست یا خیر؟
ممنون
امتیاز: 1 0
پاسخ:
درود
بهتر است برای دوره ارشد/مستر/ کنید.تحصیل رایگان است
ستاره ||
شنبه 16 فروردین‌ماه سال 1393 ساعت 03:42
سلام

نامزد من از دانشگاه التو پذیرش گرفته است. می خواستم بدونم در صورتی که ما با هم ازدواج کنیم ایا همزمان من هم میتوانم ویزا بگیرم ویا من باید ازروش های دیگر اقدام کنم؟
با تشکر
امتیاز: 1 0
پاسخ:
درود
ابتدا دانشجو وارد می شود و سپس می تواند برای همسرش دعوتنامه ارسال کند
فراز ||
یکشنبه 24 فروردین‌ماه سال 1393 ساعت 09:48
سلام
واقعا ازتون ممنونم ،سایتتون بی نظیره ،مرسی از اینکه انقدر متعهد به هم وطناتون کمک میکنید،
یه سؤال برام پیش اومد،من دوستم برای امتحان ورودی دانشگاه های فنلاند این هفته داره میره ترکیه ،ولی توی بخش مربوط به لیسانس نوشته شده بود که همه ی امتحان ها فقط تو فنلاند برگزار میشه، یکی اینو میخواستم بدونم که ممکنه همچین چیزی باشه یا فقط تو فنلاند امتحان میگیرن؟ دوم اینکه در فنلاند و نروژ هیچ رشته ای در مقطع لیسانس به اینگیلیسی تدریس نمیشه؟ متشکرم
امتیاز: 0 1
پاسخ:
درود دوست من و سپاس از مهرت
برخی رشته ها در مقطع لیسانس به زبان انگلیسی ارائه می شوند.لطفا سایت را خوب مرور کنید.همه چیز توضیح داده شده است.در مورد امتحانات ورودی اطلاعی ندارم
ایمان ||
یکشنبه 24 فروردین‌ماه سال 1393 ساعت 12:35
سلام من سال سوم تجربی و معدلم 16 است شرایط بورسیه شدن و هزینه و گرفتن ویزای دانشجویی رو برام توضیح بدین ممنون
امتیاز: 2 0
پاسخ:
درود
ابتدا مدرک تحصیلی و مدرک زبان را بگیرید.سپس می توانید اقدام کنید
ایپانم ||
دوشنبه 25 فروردین‌ماه سال 1393 ساعت 03:46
من سال سوم تجربی ام اگه میشه همه چیز رو برام توضیح بدهید
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود دوست عزیز
بهتر است فعلا صبر کنید تا مدرک تان را دریافت کنید.روی زبان انگلیسی هم از الان باید کار کنید تا مدرکش را بگیرید
بهنام ||
سه‌شنبه 2 اردیبهشت‌ماه سال 1393 ساعت 16:28
با سلام و درود
من دانشجوی سال اخر مهندسی صنایع هستم,می خواستم ببینم اگه بخوام برای ارشد رشته عمران برم,دانشگاه های نروژ یا فنلاند میپذیرن یا نه؟
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود
عمران به صنایع؟! پیش نیازها را چه می کنید؟! بایستی برای دوره ارشد رشته ی دوره لیسانس تان اقدام کنید
بهنام ||
پنج‌شنبه 4 اردیبهشت‌ماه سال 1393 ساعت 22:39
با سلام و سپاس از شما
ار رشته صنایع به عمران؟
یعنی امکانش نیس؟
امتیاز: 1 0
پاسخ:
خیر
آیدا ||
سه‌شنبه 9 اردیبهشت‌ماه سال 1393 ساعت 10:21
سلام من ساکن دبی هستم ولی اینجا اقامت ۶ ماه دارم آیا با مدرک لیسانس روانشناسی دانشگاه پیام نور میتونم توی یکی از دانشگاه های که خیلی شمالی هم نباشه در رشته خودم ادامه تحصیل بدم ..؟
امتیاز: 1 0
پاسخ:
درود آیدا جان
بله. امکانش هست. به سایت زیر بروید و دانشگاه موردنظرتان را بیابید
www.studyinnorway.no
دنیز رضایی ||
سه‌شنبه 9 اردیبهشت‌ماه سال 1393 ساعت 16:24
من کارشناس حقوق هستم در رشته حقوق تجارت بین الملل یا حقوق بین الملل می خوام در فنلاند ادامه دهم معدلم 12 از دانشگاه پیام نور است.ایا میتوانم اقدام کنم.
امتیاز: 0 1
پاسخ:
درود
معدل پایین شانس تان را کم می کند اما شاید نمره زبان تان بتواند جبران مافات کند. به هر حال بنده اطلاعی ندارم چقدر شانس دارید. باید شانس تان را بیازمایید. پیروز باشید
saeed ||
چهارشنبه 10 اردیبهشت‌ماه سال 1393 ساعت 20:36
سلام معدل من 12 هست در رشته شیمی اما زبان فرانسه انگلیسی و ترکی استانبولی رو مشکلی ندارم.چون خواهرم میخواد پذیرش بگیره منم میخوئام واسه ادامه تحصیل برم باهاش .با شرایط معدلم پذیرش میدن؟
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود دوست عزیز
معدل شما پایین است. امکانش ضعیف است. برای ادامه تحصیل داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره دستکم 6 ضروری ست
صادق ||
شنبه 13 اردیبهشت‌ماه سال 1393 ساعت 20:24
سلام
ممنون از مطالب مفیدتون
من پزشک عمومی هستم-میخواستم برای تخصص اقدام کنم.
ایا میتونم در فنلاد پذیرش بگیرم؟
لطفا راهنمایی بفرمایید
امتیاز: 1 4
پاسخ:
درود صادق جان
برای رشته های پزشکی اساسا در سرتاسر کشورهای اسکاندیناوی شرایط پذیرش بسیار سخت است و نیاز به دانستن زبان و گذراندن دوره ها و امتحانات به زبان همینجاست
سوما ساعدپناه ||
یکشنبه 14 اردیبهشت‌ماه سال 1393 ساعت 19:48
سلام
من دانشجو جامعه شناسی هستم برای دکتری فنلاند این رشته رو داره؟
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود
لطفا به سایت دانشگاه موردنظرتان مراجعه کنید و خوب این مطلب را بخوانید
سپیده ||
دوشنبه 15 اردیبهشت‌ماه سال 1393 ساعت 16:45
سلام من لیسانس بهداشت دارم همسرم پزشکه ومیخایم برای ادامه تحصیل پذیرش بگیریم من میخم در رشته دندانپزشکی پذیرش بگیرم وهمسرم جراحی ومدرک
ک ایلس ۷داریم
۱-ایا شرط معدل برای من وجود داره؟
۲-هزینه زندگی جفتمون چقد میشه
ایا اگه پذیرش بگیریم به جفتمون حقوق میدن
چقدر؟
امتیاز: 0 1
پاسخ:
درود
بایستی به سایت دانشگاه موردنظرتان بروید و تمامی مدارک و اطلاعات موردنیازتان را در سایت دانشگاه دقیق پیدا کنید
ستار ||
جمعه 19 اردیبهشت‌ماه سال 1393 ساعت 09:04
سلام .پسر من دیپلم انگلیسی نظام کمبریج از دبیرستان کمبریج در کویت و همچنین a/level هم از بریتش کنسول نظام کمبریدج دارد حال با این مدارک و اینکه زبان او انگلیسی است امکان ورود به دانشگاه در فنلاند بدون اشنایی به زبان فنلاندی در رشته های پزشکی یا شیمی و پتروشیمی به زبان انگلیسی هست؟ممنونم
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود ستار عزیز
بله. امکانش که هست.مدرک زبان انگلیسی تافل یا آیلتس در هر صورت موردنیاز است. به سایت دانشگاه موردنظرتان مراجعه کنید.تمامی مدارک و شرایط موردنیاز را در سایت دانشگاه می توانید بیابید
bita ||
یکشنبه 21 اردیبهشت‌ماه سال 1393 ساعت 14:13
باسلام وتشکر بابت اطلاعات مفیدتون
یسوال دارم آیا برا پذیرش گرفتن ارشد علوم پایه شرط سنی دارن
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود بیتا جان و سپاس از توجهت
برای ادامه تحصیل هیچگاه برای هیچ فردی شرط سنی وجود ندارد
بابک ||
یکشنبه 21 اردیبهشت‌ماه سال 1393 ساعت 21:15
ضمن سلام و سپاس به دوست عزیزم بابت وقتی که میذارین و به سوالات ما جواب میدید
ببخشید من در این وبلاگ قسمت هزینه زندگی دانشجوی در کشور نروژ و فنلاند رو مطالعه و محاسبه و مقایسه کردم و طبق چیزی که نوشته شده بود هزینه زندگی یک دانشجو در کشور نروژ حداقل 5000 کرون و معادل دو میلیون و پانصد هزار تومان است و هزینه زندگی دانشجویی در فنلاند حداقل 800 یورو یعنی معادل سه میلیون و هشتصد هزار تومان است که خوب بالاخره قراره خانوادهامون این مبلغو از ایران برامون بفزستن دیگه تازه هزینه ی بعضی رشته ها داخل بعضی دانشگاه های فنلاند که شهریه میگیرن و رشته منم که مهندسی شیمی هست جزوه اون لیست رشته های بود که خودتون گذاشته بودید و بهشون شهریه تعلق میگرفت بماند با این حساب میخواستم ببینم که چطور نظرتون اینا که هزینه زندگی یک دانشجو داخل فنلاند کم تر از کشور نروژ است!!؟ خیلی ممنون
امتیاز: 1 0
پاسخ:
تمامی دانشگاههای فنلاند بدون شهریه نیستند. همانطوری که خودتان هم اشاره کردید، برخی رشته ها در برخی دانشگاهها شهریه می گیرند. هزینه زندگی در نروژ کمی بالاتر از فنلاند است. کافیست در گوگل بنویسید
life expenses in Finland
life expenses in Norway
سارا ||
دوشنبه 22 اردیبهشت‌ماه سال 1393 ساعت 10:35
با عرض سلام و ادب
من کاردانی دوره شبانه دانشگاه سراسری و کارشناسی غیرانتفاعی با معدل ۱۷:۵۰ دارم در رشته عمران.
اما در مطالب بالا دانشگاهی که عمران داشته باشه پیدا نکردم

لطفا برام توضیح بدین و درصد پذیرشمو تقریبی تخمین بزنید
با تشکر فراااااااااوان
امتیاز: 0 1
پاسخ:
درود
بنده درصد پذیرش هیچ فردی را در اینجا تخمین نمی زنم دوست من. این مطلب برای راهنمایی شماست. به سایت های مرجع یا به سایت خود دانشگاه مراجعه کنید
بابک ||
دوشنبه 22 اردیبهشت‌ماه سال 1393 ساعت 15:39
با عرض سلام خدمت دوست عزیزم
من حرف شما رو قبول دارم اگر میگید هزینه ها کم ترن ولی خوب طبق چیزی که نوشته بودید که حداقل هزینه یک دانشجو در این دو کشور چقدر است و من اینارو با هم مقایسه کردم آیا با تو جه به این ارقام هزینه زندگی در فنلاند بالاتر نیست!!؟
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود
دستکم برای یک نفر با فرض زندگی دانشجویی سالیانه بین 50 تا 60 میلیون تومان. حالا چه فنلاند باشد چه نروژ. کافیست در گوگل بنویسید
life expenses in Finland
life expenses in Norway
بابک ||
سه‌شنبه 23 اردیبهشت‌ماه سال 1393 ساعت 10:21
واقعا کمال تشکرو ازتون دارم که انقدر سریع و به موقع به سوالاتم جواب میدید
میگم پس با این حساب هزینه زندگی داخل این دو کشور خیلی زیاد و خارج از بودجه من میشه میخواستم ببینم شما کدوم کشورای اروپایی رو برای ادامه تحصیل پیشنهاد میکنید که هزینه زندگی دانشجویی داخل اونا دیگه سالیانه بیشتر از بیست میلیون نشه با تو جه به اینکه من رشتم مهندسی شیمی از دانشگاه آزاد هست و معدلم فارغ التحصیلیم 15 خورده ای هست؟ خیلی ممنون
امتیاز: 0 0
پاسخ:
دوست من
بنده پیشنهاد خاصی نمی توانم به شما بدهم اما هزینه زندگی در کشورهای شرق و جنوب اروپا از کشورهای غرب و شمال اروپا به مراتب کمتر است.مثلا در رومانی،بلغارستان،لهستان،مجارستان،اوکراین،یونان و... هزینه زندگی پایین تر از هزینه زندگی در کشورهایی نظیر آلمان،فرانسه،انگلستان و... و باز هم به مراتب کمتر از کشورهای اسکاندیناوی و نوردیک است.
لطفا برای اطلاعات بیشتر از شرایط کار و مهاجرت و تحصیل در تمامی کشورهای دنیا به سایت پارسی زبان زیر بروید تا از تجارب هموطنان خودتان بهره مند شوید
http://www.applyabroad.org/forum
هانیه ||
یکشنبه 28 اردیبهشت‌ماه سال 1393 ساعت 07:02
سلام....
من دانشگاهی برای ارشد عمران در فنلاند پیدا نمی کنم.... میشه راهنماییم کنید... و بهترین دانشگاه تو این رشته رو معرفی کنید... ممنون
امتیاز: 2 1
پاسخ:
http://www.metropolia.fi/en/degree-programmes/civil-engineering-and-building-services/civil-engineering-tuition-in-english/
و
http://www.aalto.fi/en/studies/education/programme/structural_engineering_master/
و
http://www.tut.fi/en/about-tut/departments/civil-engineering/
هانیه ||
یکشنبه 28 اردیبهشت‌ماه سال 1393 ساعت 09:05
ببخشید آیا تحصیل تو این رشته رایگانه و تو این دانشگاهها....؟
امتیاز: 0 0
پاسخ:
لطفا برای اهداف تان کمی وقت اختصاص بدهید و سایت ها را مطالعه کنید. تحصیل در بیشتر رشته ها در فنلاند شهریه ای ندارد اما هزینه زندگی بر عهده خودتان است
sasan ||
یکشنبه 28 اردیبهشت‌ماه سال 1393 ساعت 14:43
سلام ارشد در رشته عمران آیا امکان تحصیل رایگان هست؟
امتیاز: 1 1
پاسخ:
http://www.metropolia.fi/en/degree-programmes/civil-engineering-and-building-services/civil-engineering-tuition-in-english/
و
http://www.aalto.fi/en/studies/education/programme/structural_engineering_master/
و
http://www.tut.fi/en/about-tut/departments/civil-engineering
ابراهیم ||
دوشنبه 5 خرداد‌ماه سال 1393 ساعت 14:11
با سلام
آیا تحصیل دکتری در فنلاند ( مانند نروژ ) شغل محسوب میشه و پس از اتمام تحصیلات می توان درخواست اقامت دایم داد؟
بسیار ممنون
امتیاز: 4 0
پاسخ:
درود
بله دوست عزیز
پیمان ||
سه‌شنبه 6 خرداد‌ماه سال 1393 ساعت 22:01
سلام....خدا قوت!
رشته برق قدرت شاخه الکتروتکنیک در کدوم دانشگاهای فنلاند موجوده؟
البته برای ارشد! متاسفانه پیدا نکردم....:(
دوم اینکه...برای خروج بدون کارت خدمت نظام وظیفه چه اقدامی میشه کرد؟؟
اگر پذیرش با موفقیت انجام شد! تا چه مدت زمان میشه برای دریافت ویزا افدام کرد؟؟یعنی فرم پذیرش باطل میشه یا نه ؟؟از همکاریتون ممنونم:*
امتیاز: 1 0
پاسخ:
درود پیمان جان
به سایت مرجع مراجعه کنید.شاخه مهم نیست.خود رشته برق را جستجو کنید.در صورت دریافت پذیرش تحصیلی می توانید از معافیت خدمت استفاده کنید.مشکلی نیست
پریسا قانونی ||
چهارشنبه 7 خرداد‌ماه سال 1393 ساعت 07:11
با عرض سلام و خسته نباشید به شما
من رشته کامپیوتر خوانده ام در دانشگاه ازاد
و می خواهم تغییر رشته بدهم دکوراسیون داخلی ویا رشته طراحی سه بعدی ( با تریدی مکس) و زبان هم متوسطه لطفا من را راهنمای کنید که چه باید بکنم
امتیاز: 0 1
پاسخ:
درود پریسا جان
برای هر رشته ای بایستی پیش نیازها برای پذیرش در آن رشته را داشته باشید.فرقی نمی کند چه رشته ای باشد.لطفا برای هر رشته سایت دانشگاه مربوطه را جستجو کنید
پریسا قانونی ||
چهارشنبه 7 خرداد‌ماه سال 1393 ساعت 07:39
ببخشید دوباره مزاحم شدم
یک سوال دیگر
اگر زبانمان متوسط باشد و مدرک زبان نداشته باشیم امکانش هست خوده دانشگاه برایمان زبان بگذارد و اگر قبول شدیم
در دانشگاه ادامه تحصیل بدهیم .
یا بهتره کالج برم در انجا؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
امتیاز: 1 1
پاسخ:
درود
بهتر است از ابتدا مدرک زبان تان را از ایران بگیرید و ارائه کنید.هزینه زندگی در فنلاند بسیار بالاست.در ضمن دانشگاهها مدرک زبان را جزو شرایط پذیرش می دانند
رضا ||
چهارشنبه 7 خرداد‌ماه سال 1393 ساعت 14:15
سلام
برای بچلر میخواستم اقدام کنم ولی ترم پائیز 2014 رو از دست دادم. میتونم برای ترم بهار اقدام کنم یا باید تا سال بعد صبر کنم؟
امتیاز: 0 2
پاسخ:
درود
در ترم بهار رشته های محدودی ارائه می شود.بیشتر دوره های ارشد که به زبان انگلیسی هستند در ترم پاییز ارائه می شوند
mehrdad ||
پنج‌شنبه 8 خرداد‌ماه سال 1393 ساعت 11:10
با سلام و تشکر از مطلب کامل تون. من ارشد مترجمی زبان از دانشگاه آزاد دارم و می خواستم برای دکتری اقدام کنم. سوالی که ازتون داشتم اینه که دانشگاه های فنلاند مدرک دانشگاه ازاد رو قبول دارند؟ سوال بعدیم اینه به نظر شما میشه روی کار کردن اونجا برای تامین مقداری از هزینه ها حساب کرد؟ راستی برای اقدام کردن برای پاییز 2014 الان دیر شده؟

ممنون از پاسخگویی تون
امتیاز: 2 4
پاسخ:
درود
بله دوست من.مدارک تمامی دانشگاههای سراسری،آزاد،علمی کاربردی،پیام نور،غیرانتفاعی و... معتبر هستند.بعنوان دانشجو کار خاصی در دوران تحصیل تان نمی توانید انجام دهید.بایستی زبان نروژی بدانید تا بتوانید به کار پیداکردن امیدوار باشید.بایستی هزینه زندگی تان را برای طول تحصیل با خودتان به همراه بیاورید.برای ترم پاییز 2015 می توانید از ماه اکتبر امسال اقدام کنید.پیروز باشید
( تعداد کل: 188 )
   1       2       3       4    >>
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد

تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به زیر آسمان نروژ می باشد