[spoiler]

پلاگین

[/spoiler] زیر آسمان نروژ
X
تبلیغات
رایتل
سه‌شنبه 23 اردیبهشت‌ماه سال 1393 @ 21:25

افزایش چشمگیر درخواست های اقامت نروژ بر اساس ازدواجزیر آسمان نروژ:
در روزهای اخیر تعدادی از روزنامه ها و رسانه های ارتباط جمعی در نروژ خبر از افزایش چشمگیر و انفجاری درخواست های اقامت نروژ بر اساس ازدواج داده اند که بر اساس تحقیقات پلیس نروژ بسیاری از این درخواست ها با انگیزه های ساختگی و با اهداف مجرمانه تسلیم اداره مهاجرت نروژ شده اند. روزنامه "آفتن پستن" نروژ در مقاله ای مفصل می نویسد که بسیاری از این افراد دارای ملیت کشورهای بنگلادش،پاکستان و نیجریه هستند که با پیشنهاد مالی به زنان تبعه کشورهای شرق اروپا از جمله به زنان اهل کشورهای رومانی و بلغارستان آنها را راضی می کنند که با درخواست اقامت بر اساس ازدواج زمینه ورود آنها به خاک نروژ و در نتیجه دریافت اقامت پنج ساله نروژ را برایشان فراهم کنند. اغلب این زنان اهل کشورهای اروپای شرقی پس از دریافت وجه مبلغ مورد معامله و پس از اینکه طرف مورد معامله شان اقامت خودش را دریافت کرد، مجددا خاک نروژ را به مقصد کشورهای خودشان ترک می کنند.

این در حالیست که بر اساس قوانین جاری مهاجرتی در نروژ،اگر یکی از زوجین دارای تابعیت نروژی باشد،امکان دریافت اقامت نروژ بر اساس ازدواج به مراتب سخت تر وسخت گیرانه تر از حالتی ست که یک فرد درخواست ازدواج با یک تبعه اهل کشورهای عضو اتحادیه اروپا را می کند.یکی از مهمترین شرایط برای دریافت اقامت بر اساس ازدواج با یک تبعه نروژی شرط داشتن درآمدی در یک سطح مشخص است در حالیکه این شرط برای ازدواج با شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا وجود ندارد.
 

ادامه مطلب ...
دوشنبه 1 اردیبهشت‌ماه سال 1393 @ 12:03

فهرست رشته های تحریمی دانشگاههای نروژ برای دانشجویان ایرانیزیرآسمان نروژ:
شوربختانه از سال پیش روندی توسط پلیس امنیتی نروژ PST برای صدور ویزای دانشجویی برای دانشجویان ایرانی ای که برای ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا از دانشگاههای نروژ پذیرش رسمی گرفته اند آغاز شد که در نهایت منجر به اتلاف وقت و پول بسیاری از دانشجویانی شد که مدتها در انتظار ویزای خود بودند اما پس از ماهها سرانجام ویزای خودشان را دریافت نکردند و نتوانستند برای ثبت نام وارد نروژ شوند. از آنجا که بسیاری از خوانندگان این وبلاگ را آن دسته از دانشجویان ایرانی تشکیل می دهند و از آنجایی که این روند ناعادلانه همچنان برای دانشجویان ایرانی تبار در سال جاری میلادی هم ادامه دارد، ضرورت پیدا کرد که از راه این وبلاگ یک اطلاع رسانی عمومی درباره ی فهرست این رشته های تحریمی انجام شود. پلیس امنیتی نروژ دلیل رد ویزای دانشجویان ایرانی در رشته های زیر را "خطر احتمال انتقال دانش و فناوری جهت ساخت سلاح های کشتار جمعی و و در راستای پیشبرد برنامه هسته‌ای ایران" اعلام کرده است.
توضیح آنکه فرم زیر دقیقا فرمی ست که به تازگی در سایت سفارت نروژ در تهران در اینجا بعنوان یک فرم تکمیلی برای دانشجویانی که قصد اقدام برای ویزای دانشجویی دارند گذاشته شده است. بنابراین اگر شما جزو دانشجویانی هستید که امسال در رشته های زیر از دانشگاههای نروژ پذیرش گرفته اید،لازم است این نکته را در نظر داشته باشید که اقدام شما برای ویزای دانشجویی "لزوما" به صدور ویزا نخواهد انجامید و بایستی در واقع از اکنون خطر اتلاف وقت و پول را در راستای اقدام برای ویزایتان در نظر داشته باشید.
  
ادامه مطلب ...

تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به زیر آسمان نروژ می باشد