[spoiler]

پلاگین

[/spoiler] زیر آسمان نروژ
X
تبلیغات
رایتل
چهارشنبه 29 آبان‌ماه سال 1392 @ 19:51

قطار پرسرعت در مسیر اسلو-گوتنبرگ

زیر آسمان نروژ: دولت نروژ با صرف بودجه 100 میلیون کرونی قصد دارد خط قطار پرسرعت بین شهرهای اسلو در نروژ و گوتنبرگ(یوته بوری) در سوئد راه اندازی کند. حزب "پیشرفت" نروژ برای توسعه،راه اندازی و نگهداری از خطوط ریلی در کشور بودجه ای معادل 18.7 میلیاردکرون را برای سال 2014 میلادی درنظر گرفته است که به نسبت بودجه ای که در دولت قبلی "ینس استولتنبرگ" به تصویب رسیده بود،افزایش بودجه ای 750 میلیون کرونی را نشان می دهد.

 

ادامه مطلب ...
دوشنبه 27 آبان‌ماه سال 1392 @ 22:43

انتقال زندانیان خارجی تبار در نروژ به قطب شمال

زیر آسمان نروژ: دولت دست راستی جدید نروژ تصمیم دارد خلافکاران و بزهکاران خارجی تبار را به منطقه ای نظامی و متروکه در قطب شمال انتقال دهد تا جا برای زندانیان نروژی باز شود. Vidar Karlsen-معاون وزیر عدالت نروژ- که عضو حزب دست راستی "پیشرفت" نروژ هست ضمن تایید این خبر گفت که این تصمیم پس از بررسی های بسیار بر روی گزینه های موجود و کمبود شدید فضای زندانها برای استقرار زندانیان جدید گرفته شده است. وی در ادامه گفت: " ما در حال حاضر به مکان های بیشتری نیاز داریم و استفاده از کمپ های نظامی سابق در قطب شمال فعلا در اولویت ما قرار دارد."

ادامه مطلب ...
دوشنبه 27 آبان‌ماه سال 1392 @ 01:35

مقاله ی جنجالی یک روزنامه نگار ایرانی-سوئدی علیه دولت نروژ


زیر آسمان نروژ: مقاله ی جنجالی و پر از انتقاد یک روزنامه نگار ایرانی-سوئدی به نام "احسان فداکار"-مدیر بخش رسانه های اجتماعی روزنامه سوئدی Aftonbladet- در انتقاد از سیاست های کشور نروژ موجب واکنش شدید و تند نروژی ها در روزهای اخیر شده است بطوریکه در مدت چند روز هزاران پست الکترونیکی از سوی نروژی ها روانه صندوق الکترونیکی این جوان ایرانی روزنامه نگار شده است .احسان فداکار 31 ساله در مقاله هفته گذشته خود در روزنامه پرتیراژ و مشهور "افتون بلادت"،سیاستمداران نروژی را "خودخواه" و "نژادپرست" نامید که با مردمان فقیر اروپا مثل "حیوان" رفتار می کنند.

ادامه مطلب ...
شنبه 25 آبان‌ماه سال 1392 @ 19:14

انتظار "بیل گیتس" از ثروت 800 میلیارد دلاری نروژزیر آسمان نروژ:
"بیل گیتس"- مالک شرکت مایکروسافت و رییس بنیاد خیریه ی "بیل و ملیندا گیتس"-که روز جمعه برای دیدار با "ارنا سولبرگ"-نخست وزیر نروژ- وارد اسلو شده است،از دولت جدید نروژ خواست تا از ثروت صندوق ذخیره ارزی 800 میلیارد دلاری خود که حاصل فروش نفت خام این کشور است برای کمک به توسعه بخش های کشاورزی و بهداشت در آفریقا و در کشورهای درحال توسعه دنیا سرمایه گذاری کند.
بیل گیتس گفت:" نروژ یکی از ثروتمند ترین کشورهای دنیا است و شما (نروژی ها) می توانید بخشی از این ثروت خود را صرف سرمایه گذاری برای مردم فقیر در دیگر نقاط دنیا کنید."
ادامه مطلب ...
جمعه 17 آبان‌ماه سال 1392 @ 20:16

شهریه دار شدن دانشگاههای نروژ برای دانشجویان غیراروپایی

زیر آسمان نروژ: دولت نروژ در بودجه سراسری سال آینده خود طرحی را در نظر گرفته است تا بر اساس آن از ابتدای ترم پائیز سال 2015 میلادی، تحصیل در دانشگاههای نروژ برای تمامی دانشجویان غیراروپایی مشمول پرداخت شهریه تحصیلی شود.

هم اکنون،در بین کشورهای اسکاندیناوی،تنها در دو کشور نروژ و فنلاند امکان ادامه تحصیل رایگان در بسیاری از رشته های دوره کارشناسی ارشد(مستر) که به زبان انگلیسی ارائه می شوند همچنان برای دانشجویان غیراروپایی وجود دارد.

دانشگاههای کشور سوئد در اقدامی مشابه و از ابتدای ترم پائیز سال 2011 میلادی، امکان تحصیل برای دانشجویان غیراروپایی را مشمول پرداخت شهریه سالانه ای بطور متوسط بین 9000 تا 16000 یورو نمودند که منجر به کاهش چشمگیر 79 درصدی تعداد دانشجویان غیراروپایی در سطح دانشگاههای این کشور و افزایش 12 درصدی درخواست ها برای ادامه تحصیل در دانشگاههای رایگان کشور همسایه یعنی در کشور نروژ شد. 

ادامه مطلب ...
سه‌شنبه 14 آبان‌ماه سال 1392 @ 21:40

پناهجوی اخراجی در نروژ سه مسافر اتوبوس را به قتل رساند


Margaret Molland Sanden دختر دانشجوی 19 ساله نروژی (مقتول)

زیر آسمان نروژ: در ساعت پنج غروب دیروز،مردی 31 ساله که پناهجویی اخراجی از نروژ بود ظاهرا با هدف انتقام دو مرد میانسال و یک دختر 19 ساله نروژی را در داخل اتوبوسی که از شهر کوچک Årdal به سمت اسلو در حرکت بود با ضربات چاقو به قتل رساند.

مقتولین که گفته می شود تنها مسافرین اتوبوس بودند عبارتند از: راننده 55 ساله اتوبوس Arve Haug Bagn ،یک مرد 50 ساله سوئدی ساکن غرب نروژ و یک دختر 19 ساله به نام Margaret Molland Sanden که دانشجوی رشته "بیوتکنولوژی" کالج Akershus در اسلو بوده است.
 

ادامه مطلب ...
یکشنبه 12 آبان‌ماه سال 1392 @ 21:24

طرح جدید مالیاتی در نروژ برای سود فروش مسکن

زیر آسمان نروژ: بر اساس پیشنهاد مالیاتی جدیدی که از سوی دولت قدیم نروژ یعنی دولت آقای "ینس استولتنبرگ" برای دولت جدید نروژ به نخست وزیری خانم "ارنا سولبرگ" به یادگار مانده است،افرادی که در نروژ در طی 20 سال گذشته خانه ای خریداری کرده اند در صورتی که آن را در هر زمانی در طول این مدت به فروش رسانده باشند یا در آینده قصد فروش آن را داشته باشند،در صورتی که در این مدت در آن خانه یا خانه های خریداری شده،خودشان شخصا زندگی نکرده باشند و بطور مثال آن را به فرد یا افراد دیگری اجاره داده باشند،موظف به پرداخت مالیات از سود حاصل از فروش آن مسکن به اندازه ی مدتی هستند که در آن زندگی نکرده اند.تاکنون،قانون بدین گونه بوده و فعلا هست که اگر در زمان فروش خانه ای که خریداری کرده اید در مدت 2 سال گذشته،دستکم 1 سال را در آن زندگی کرده باشید،معاف از پرداخت مالیات به دولت برای سود حاصل از فروش آن مسکن هستید.نکته ی دیگر این پیشنهاد جدید مالیاتی این است که این طرح در صورت تصویب دولت، "عطف به ما سبق" می شود یعنی مشمول تمام افرادی می شود که حتی در طی 20 سال گذشته از فروش مسکن سود کرده اند اما بر اساس طرح جدید مالیات سال هایی که در آن سکونت نداشته اند را به دولت نپرداخته اند.

ادامه مطلب ...
شنبه 11 آبان‌ماه سال 1392 @ 08:30

فرصت تحصیل رایگان در دانشگاههای فنلاند- ترم پائیز 2014 میلادی


                  

زیر آسمان نروژ: تحصیل در دانشگاههای کشور فنلاند در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد رایگان و بدون پرداخت شهریه تحصیلی است اگرچه دانشجویان غیراروپایی در برخی دانشگاهها و در برخی رشته های خاص ملزم به پرداخت شهریه تحصیلی خواهند بود.در این مطلب به شرایط و مراحل اقدام برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاههای فنلاند برای ترم آینده تحصیلی یعنی ترم پاییز سال 2014 میلادی اشاره می کنیم.شما برای اقدام تحصیلی نیازی به هیچ موسسه و شخص و شرکتی ندارید.تمامی مراحل از ابتدای مرحله ثبت نام و ارسال مدارک تا مرحله دریافت ویزای دانشجویی و ورود به کشور فنلاند و آغاز درس و کلاس،همه و همه را خودتان می توانید انجام دهید.

ادامه مطلب ...
سه‌شنبه 7 آبان‌ماه سال 1392 @ 19:44

پایان یک قرن محرومیت شهری در نروژ از نور خورشید

زیرآسمان نروژ: پس از گذشت حدود یک قرن تاریکی و محرومیت از نور خورشید،شهر کوچک "رویکانRjukan در نروژ به لطف فناوری بشر و استفاده از سه آینه منعکس کننده هوشمند که در ارتفاع 450 متری از سطح زمین نصب شده اند،غرق در نور خورشید خواهد شد.

ادامه مطلب ...
یکشنبه 5 آبان‌ماه سال 1392 @ 14:57

خرید مسکن در نروژ

خواننده گرامی:

این مطلب در سایت "زیرآسمان نروژ" بروز شده است. لطفا برای مطالعه مطلب به اینجا مراجعه کنید.


تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به زیر آسمان نروژ می باشد